605 izlenme 02 Haziran 2021
Ankara’da bir sokak röportajına dahil olan Suriyeli sığınmacı kadın adeta açtı ağzını yumdu gözünü. Ortaya Karışık isimli YouTube kanalının bir kadına mikrofon uzattığı röportajda vatandaş geçim derdinin en büyük sorun olduğunu söylerken, Suriyelilere harcanan 40 milyar doları da hatırlattı.

‘SONUNUZ SURİYE GİBİ OLUR’

Oradan geçen ve Suriye konusunun konuşulduğunu duyan bir Suriyeli sığınmacı kadın ise röportaja dahil oldu. Kendilerine ödenen paranın Avrupa’dan geldiğini savunan kadın, 40 milyar dolar tartışmalarına ise sessiz kaldı. Aldıkları sosyal yardımları inkar etmeyen kadın Kızılay kartıyla kişi başı 140 TL aldıklarını dile getirdi. Suriyeli kadın devamında ise çarpıcı sözlere imza attı. Türkiye’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kıymetinin bilinmediğini savunan kadın, “Sonunuz Suriye gibi olur” ifadelerini kullandı.

‘GİDİN ERDOĞAN’A SORUN’
Suriyeli sığınmacı sözlerine ise çevredeki vatandaşlar itiraz etti. Yer yer sinirlerin gerildiği röportajda, vatandaşlar “Sizin gençleriniz burada geziyor bizim evlatlarımız sizin yüzünüzden şehit oluyor” dedi. Suriyeli sığınmacı kadın ise, “Benim suçum mu çocuklarınızı ben mi gönderiyorum, onu gidip Erdoğan’a” sorun diyerek tepki gösterdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.sarizeybektv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ