Ana Sayfa
07 Aralık 2016 ( 297 görüntülenme )

ŞOK! Erdoğan'dan ÜRPERTİCİ Açıklama!

NEDEN?
  NEDEN BU KADAR ÇOK ŞEHİT VERDİK?
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın da bulunduğu Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi'nde kuvvet komutanları ve subaylara hitap etti.
 
Erdoğan burada yaptığı konuşmada, operasyonların başladığı geçen yılın temmuz ayından bugüne kadar 215'i asker, 133'ü polis, 7'si korucu olmak üzere 355 şehit verildiğini ifade etti(DHA).
 
Daha önce de neden bu kadar çok şehit verildiği konusuna değinen Erdoğan, “ Son günlerde şehit sayısındaki artışın sebebi, paralel yapıya yakın polis ve askerlerden kaynaklanıyor. İstihbarat zafiyeti olabiliyor. Bunun nedeni de bu yapının elamanları. İstihbarat paylaşımında sorun çıkarıyorlar, yanıltıyorlar” demişti.
 
Peki, gerçek ne? Gerçek bu kadar çok şehit verilmesinin asıl nedeni Erdoğan’ın dediği gibi “ paralelci asker-polis mi” yoksa bunun altında başka bir neden mi yatıyor?
 
Türkiye bu soruya bir cevap bulmalı, bulmalı ki hesabını bilsin ve sorabilsin…
 
Erdoğan şehit sayısı 355 olarak verdi ve başlangıç tarihini Temmuz 2015 olarak aldı. Çünkü bu tarihte AKP Hükümeti’nin görünen terörle mücadelesi başlamıştı…
 
Peki, Temmuz 2015-Mart 2016 arasında ülkede neler yaşandı…
 
Bölgelerindeki teröristlerle mücadeleye girişen il valilerinin bazıları gizli operasyonları basın açıklaması yoluyla ifşa ettiler.
 
Bölgelerindeki teröristlerle mücadeleye girişen il valilerinin bazıları askerden yardım istemediler, mahalli polis ve jandarmayı terörle mücadelede yalnız bıraktılar.
 
Bölgelerindeki teröristlerle mücadeleye girişen il valilerinin bazıları askerin operasyon taleplerine onay vermediler, bir ölçüde operasyonları da engellediler.
 
Sonuçta ne oldu; teröristler kırsaldan şehir merkezlerine yerleştiler, mevzilendiler, yığınak yaptılar, barikat kurdular ve tuzakladılar!
 
Teröristler kırsal ile şehir merkezleri arasında hem iletişim kurdular hem de işbirlikçilerini örgütlediler!
 
Bülent Arınç’ın ekranlardan yaptığı açıklamada olduğu gibi mevcut siyaset çözüm süreci adı altında teröre ve teröriste gözyumdu, asker ve polisin de eli kolu bağlanmış oldu!
 
Valilerin fiilen askerden yardım isteme tarihi ARALIK 2015!
 
Yani tam ALTI AY! ALTI AY TERÖRE VE TERÖRİSTE GÖZYUMULMUŞ DEMEKTİR!
 
Altı ay sonra askerden yardım istendiğinde, müşterek operasyonlar başlatıldığında ise iş işten çoktan geçmişti; sokağa çıkan her asker ve polis, barikat kaldırmaya giden her asker ve polis çok güçlü bir direnişler karşılaştı ve önceden yığılan patlayıcı, silah ve cephane yüzünden de bu kadar çok şehit verildi!
 
İşte bugün bu kadar çok neden şehit verdik sorusunun cevabı budur; siyaset asker ve polisin elini kolunu bağladığı, terör ve teröristin de yolunu açtığı için bu kadar şehit verilmiştir!
 
VE BUNLARIN, BU SİYASETİN ÇÖZÜM SÜRECİ ADI ALTINDA YAPTIĞI BU İŞLERİN HEPSİ AYRI AYRI SUÇTUR!
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ