Ana Sayfa
27 Ocak 2018 ( 32725 görüntülenme )

ŞOK!.. ERDOĞAN'DAN ÇOK CAN SIKICI İFADE!..

ERDOĞAN: 20 ŞEHİDİMİZ VAR, ÖSO VE MEHMETÇİK OLMAK ÜZERE.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili son durumu aktarırken " "ÖSO ile birlikte toplam 20 şehidimiz var" dedi.

Kocaeli'nde partisinin gençlik kolları kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklaması şöyle:

“20 ŞEHİT, ÖSO VE MEHMETÇİK OLMAK ÜZERE”

“Bu Afrin operasyonu var ya, işte bak millet aynen 15 Temmuz gibi şimdi de Afrin'e yürüyor. İşte gittim gördüm. Askerimizi, subaylarımızı, generallerimizi gördüm. Allah’ıma hamdettim. Bu sabah itibarıyla 394 terörist etkisiz hale geldi. 20 şehidimiz var, ÖSO ve Mehmetçik olmak üzere. “

GENELKURMAY: 3 ŞEHİDİMİZ VAR

Genelkurmay bu konuda “Terör örgütü mensupları ile girilen çatışmalarda Türk Silahlı Kuvvetlerinden 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 30 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralıların hayati tehlikeleri bulunmamaktadır”. şeklinde açıklama yapmış, şehit Mehmetçiklerin saıyı 3 olarak açıklanmıştı.


Durum bu...
Cumhurbaşkanı Erdoğan şehitlerimizi toptan sayıyor hem de ÖSO ile karıştırarak. Bu yanlış!

Mehmetçik şehit düştüğünde bir bir ifade edilmeli, ÖSO ayrı olarak söylenmeli, MEHMETÇİK şehidimiz asla "üç beş" yedi sekiz" gibi ya da "ÖSO'ya beraber 20" gibi gelişigüzel rakam ve uslupla ifade edilmemeli, canımız yanıyor.

Erdal Sarızeybek

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ