CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile HDP’nin Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları’nın milletvekillikleri haklarında kesinleşmiş yargı kararları olduğu gerekçesiyle düşürüldü.

JET HIZIYLA İSİMLER SİLİNDİ

Berberoğlu, Güven ve Farisoğulları’nın isimleri, kararının açıklanmasından 5-6 dakika sonra TBMM’nin sitesindeki ‘Milletvekilleri’ sayfasından çıkarıldı, ‘Milletvekilliği Sona Erenler’ sayfasına taşındı. Üç ismin vekilliklerinin düşürülmesiyle TBMM’deki sandalye dağılımı şöyle oldu:

* Adalet ve Kalkınma Partisi: 291
* Cumhuriyet Halk Partisi 137
* Halkların Demokratik Partisi: 56
* Milliyetçi Hareket Partisi: 49
* İYİ Parti: 37
* Türkiye İşçi Partisi: 2
* Büyük Birlik Partisi: 1
* Demokrasi ve Atılım Partisi: 1
* Demokrat Parti: 1
* Demokratik Bölgeler Partisi: 1
* Saadet Partisi: 1
* Bağımsız Milletvekili: 6
Toplam: 583

‘AKP TIKANDI
Haber işte böyle… Bu siyaset bir yanda Irak ve Suriye’deki süreçlere destek verirken öte yanda Türkiye’nin anayasal düzenini, kanunlarını, devlet yapısını, kurumlarını ve Türk Ordusunu parçalı bir Irak parçalı bir Suriye’ye göre şekillendiriyor. Ve tüm bunlar 9 yıllık Özal iktidarı ve 17 yıllık Erdoğan siyasetinin yanlış olduğunu düşündüğümüz kararları sonucunda karşımıza çıkıyor. Belki ABD bile Türkiye’nin bu küresel projede bu kadar büyük bir hızla ilerleyebileceğini öngörememişti. 

Ancak bu noktada bu siyasetin daha ileriye gitme imkanı kalmadı çünkü artık millet görüyor. Barzani’yi görüyor, TRT’ye çıkarılan teröristleri ve buna verilen desteği görüyor. Dolayısıyla bu siyaset hem güç kaybediyor hem de bana sorarsanız vazifesini tamamladı artık değişmesi gerekiyor yoksa foya dökülecek artık.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ