21915 izlenme 16 Aralık 2017
ÖZGÜR ÖZEL: SÜLEYMAN SOYLU BİR FETÖ PROJESİDİR

Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Recep Tayyip Erdoğan sonrası AKP'nin genel başkan projesi olduğunu iddia ederek “Bu kendisinin projesi de değildir. Yaklaşık 9- 10 yıllık bir FETÖ projesidir. " diyerek, Soylu'nun FETÖ ile ilişkisi olduğu iddialarında bulundu.

İşte Özel'in konuşmasının ilgili bölümü:

"SOYLU AKP İÇİNDE BİR FETÖ PROJESİDİR"

"Şimdi iddia ediyorum, iddiamız şudur: Süleyman Soylu, Sayın Recep Tayyip Erdoğan sonrası Adalet ve Kalkınma Partisi için genel başkan projesidir ama bu, bugünün projesi değildir; bu, kendisinin projesi de değildir; bu, yaklaşık dokuz on yıllık bir FETÖ projesidir. (CHP sıralarından alkışlar)

"SOYLU'NUN FETÖ İMAMI VEDAT DEMİR"

"Genel Başkanlık görevini yaparken, bir ifadeyle, "FETÖ'nün Süleyman Soylu'yu yanına verdiği adam" denen, cemaat terminolojisiyle kendisinden sorumlu bir "abi" vardır, abinin adı Vedat Demir. Vedat Demir, FETÖ tarafından Süleyman Soylu'nun yanına verilmiş, kendisi tarafından Demokrat Parti'de Genel İdare Kurulu üyesi yapılmış ve o FETÖ'cü kişi, Süleyman Soylu, size en ağır hakaretleri yaparken yanı başındadır ve destekçisidir."

"SOYLU AKP'YE MONTE PROJESİDİR"

"Devam ediyoruz: 12 Eylül 2010'da balkondan teşekkürler yapılırken bağımsız içgüdücülere, demokrasi buluşmasının yiğit evlatlarına, Pensilvanya'ya, oraya buraya süreç artık Süleyman Soylu'nun, bir başka parti de başkan olmayan Süleyman Soylu'nun Adalet ve Kalkınma Partisine getirilip monte edilme sürecidir."

Kaynak: Odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ