Ana Sayfa
13 Şubat 2018 ( 10641 izlenme )

TANTAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA!

TANTAN: BEKA SORUNU YOK, İKTİDAR SORUNU VAR

TANTAN: TÜRKİYE ABD-RUSYA ARASINDA KALDI

Yurt Partisi Genel Başkanı Tantan, Rusya'nın Karadeniz havzasında Kırım'a el koyarak kuzeyden, Ermenistan'da egemenlik kurduğu için Doğu'dan ve Suriye ile de güneyden Türkiye'yi kuşattığını söyledi. 

Tantan, bölgedeki ABD oyunlarına da dikkati çekerek şöyle konuştu: 

"YANLIŞ SİYASET BİZE KAYBETTİRDİ"

"Aslına bakarsanız Fırat'ın doğusundaki enerji bölgelerine ABD, PKK'yı kullanarak el koydu. Oradaki aşiretleri PKK'ya boyun eğdirip sürdürdü. Türkiye, başlangıçta sürdürdüğü politikasıyla 3.5-4 4 milyon Suriyeliyi zorla Türkiye'ye çekti. Türkiye aslında orada kaybetti. Hem Türkiye'de, hem Suriye'de demografik yapı böyle değişti." 

"ABD GÜÇ KAYBETTİ, ŞİMDİ TÜRKİYE'Yİ KULLANIYOR"

"ABD'nin emperyalist yaklaşımı yani Irak'ta, Pakistan'da, Afganistan'da değişik yerlerde uyguladığı insanlık suçlarını da dikkate alındığında, bölgede ve dünyada ABD ciddi oranda güç kaybetti. Bu gücünü ve prestijini kaybettiği için hakimiyet alanını yeniden yapılandırmak için şimdi Türkiye'yi kullanıyor."

"ABD'NİN PKK'YI EĞİTTİNİ İKTİDAR ÇOKTAN BERİ BİLİYORDU"

ABD'nin özel savaş ordularının Kandil'de ve Suriye'nin kuzeyinde PKK'lıları eğittiğini anımsatan Tantan, o zaman bütün bu bilgiler arşivde olduğu halde iktidarın sanki bunu yeni öğrenmiş gibi haykırdığını da kaydetti. AKP iktidarının ülkeyi Afrin'e sokmak zorunda kaldığını söyleyen Tantan, şunları söyledi: 

"TÜRK ORDUSU TEST Mİ EDİLİYOR"

"Özellikle Ergenekon, Balyoz kumpas davaları, 15 Temmuz Fethullah Gülen operasyonuyla kurumsal kimliği içeriden boşaltılmak istenen TSK'nın lojistik, savaş ve harekât kabiliyeti, kurmay kabiliyeti, istihbarat kabiliyeti mi test ediliyor?"

"HAREKAT HEDEFLERİNE ULAŞINCAYA KADAR DEVAM ETMELİ"

"Türkiye diğer taraftan NATO'dan dolayı kıpırdayamıyor. NATO'nun Türkiye ile istihbarat kaynaklarını ne kadar paylaşıp paylaşmadığı da bilinmiyor. Türkiye'nin bu kuşatılmışlığa çözüm bulması gerekir. Afrin'de başlatılan operasyon çok önemli, başarı ile bitecek ve amaca ulaşılana kadar gidilmelidir." 

"BEKA SORUNU YOK, AKP SORUNU VAR"

"Türkiye'nin bir beka sorunu yok. Beka sorunu aslında iktidarın kendi sorunu" diyen Sadettin Tantan, iktidarda "Bir daha seçilemezsem halk beni yargılayacak korkusu" olduğunu belirtti. 

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ