Yaz tatilinin sorunsuz geçmesini istiyorsanız bu önlemlere kulak verin. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Özlem Altay Yücel, tatilde çocukları bekleyen 7 tehlikeyi ve bu tehlikelere karşı alınabilecek önlemleri sıraladı.

ÇOCUKLAR HASSAS

Yaz tatili çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimine önemli katkı sağlıyor. Örneğin, D vitamini depolarını doldurmak gibi! Ancak tablonun diğer yüzü de var, güneş altında uzun süre veya korunmasız olarak kalmak, kirli havuz ve denize girmek, yaz ishalinden güneş çarpmasına kadar birçok hastalığa davetiye çıkarıyor. Dolayısıyla güneş ışınları, havuz ve denizden gelecek olan tehlikelere karşı önlem almak şart.

GÜNEŞ IŞINLARINA DİKKAT!

Ebeveynlerin en çok dikkat etmeleri gereken nokta ise güneşin zararlı ışınları. Özellikle güneş ışınlarının yeryüzüne en dik geldiği saatlerde korunmasız olarak güneş altında kalma sonucu gelişen güneş çarpması, bebek ve çocuklarda çok tehlikeli tablolara yol açabiliyor. Acıbadem Bakırköy Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Özlem Altay Yücel, bu nedenle çocukların ve bebeklerin saat 10.00- 16.00 arasında güneşe çıkartılmamaları gerektiği uyarısında bulunarak, “Çocuklar çıkmak zorunda kalıyorlarsa geniş siperli şapka yaş grubuna uygun güneş kremleri ile korunmaları şart. Aynı zamanda bol bol sıvı içmeleri de çok önemli” diyor.

Acıbadem Bakırköy Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Özlem Altay Yücel tatilde çocukları bekleyen sağlık problemlerini ve bunlara karşı ebeveynlerin almaları gereken önlemleri anlattı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ