18017 izlenme 08 Şubat 2021
Korona virüs salgınının ardından zor durumda olan çiftçinin derdi sorulan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, 'cebinde akıllı telefon taşıyor’ diyerek verdiği örnekle olay olmuştu.

TEPELİ TAŞI KOYDU ‘SENİN CEBİNDE NE VAR’
FOX TV Ana Haber Sunucusu Selçuk Tepeli, yedi sene önce çıkan cep telefonunu kendi çiftçisine çok gören Mahir Ünal’a çok sert sözlerle yüklendi. Selçuk Tepeli, “Cebinde iPhone 6 telefon vardı” diye çiftçiyi eleştiren Ünal’a sert bir şekilde yüklendi. Tepeli, tepkisini şu sözlerle ifade etti;

‘MOBİL ARTIK İHTİYAÇ, LÜKS DEĞİL’

“Adamcağız 24 ay taksitle almış. Kimse sormuyor Sayın Ünal kendisi cebinde ne taşıyor? Yakınlarına kaç telefon getirtip, dağıttı ve hediye etti? Hadi onları da geçtim. Ya arkadaş sen bu ülkede uzaktan eğitim yapıyorsun değil mi EBA’da? Bu EBA’da internete ihtiyacın var mı? Var. Zorunlu mu? Zorunlu. Bu tür aygıtlar lazım mı lazım. Sen E-Nabız, insanlar aşı olacak değil mi? Yaşlı insanlar bile indirecekler mi? İndirecekler. Bahsettiği telefona E-Nabız bile inmiyor. Eski o… İnmiyor ona. Senn bunu düşünmüyorsun devlet olarak.”

‘İNSAF YA’

“ İktidar partisinin genel başkan yardımcısı olarak bunu düşünmüyorsun; utanç verici bir durumda çıkıp diyorsun ki; ’24 taksitle şöyle bir telefon varmış. Biraz insaf ya… Bununla övünmesi gereken bir anda da övünülecek durum yok ya. Dünyada ülkeler var. Türkiye kadar potansiyeli yok. İnsan hakkı olarak bedava internet veriyorlar ömür boyu. Bizde ne? Hiçbir yatırım yapılmayan berbat bir internete dünyanın parasını alan bir sürü operatör var. Ondan sonra diyorsun ki internet paketi de almış.”

‘DAHA İYİSİNİ SEN ÜRET’
“ Yahu işte anlaşılmayan şey bu. Kentlerde bulunan ve Mahir Bey gibi muhtemelen bir kök ekmiş ve oradan bir şey üretmiş olmayan özellikle de siyaset sahnesinde bir kök domates yetiştirmemiş bu ülke için bir şey üretmemiş… İnsanların cebinde olan telefondan daha iyisini mümkünse sen ondan daha iyi üret. Yerli milli olsun sat" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ