Ana Sayfa
22 Haziran 2020 ( 77 izlenme )

Tepki Sert 'Kandıramazsınız'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, iktidarın ekonomi politikalarına eleştiriler yöneltti. Karamollaoğlu, " İstisnaları kural haline getiriyorlar. Yolsuzluk, hırsızlık değildir öyle mi? Herkesi kandırırsınız ama Allah'ı kandıramazsınız.” dedi.

‘RÜŞVET KURAL OLDU, HIRSIZA SAHİP ÇIKIYORLAR’
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Karar gazetesinin Youtube kanalında yayınlanan 'Liderlerle Ekonomi' programının üçüncü konuğu oldu. Karamollaoğlu, gazeteciler Taha Akyol, Elif Çakır ve İbrahim Kahveci'nin ekonomiyle ilgili sorularını cevaplayıp, ekonomiye yönelik çözüm reçetesini anlattı. Karamollaoğlu, ihalelerle ilgili 'bağış' fetvalarına yönelik sert eleştiriler yöneltti ve "Rüşveti kural haline getirdiler, hırsıza sahip çıkıyor" dedi.

‘IMF’YE GİTMEDİLER AMA IMF POLİTİKALARINI UYGULUYORLAR’
Hükümetin IMF'e gitmeden onun politikalarını uyguladığını söyleyen Karamollaoğlu, "Türkiye'nin şu an iki ciddi problemi var; birincisi teknoloji. Bunun nedeni de döviz sıkıntısıdır. Döviz sıkıntısının nedeni de kötü ekonomi politikalarıdır. Önce israf durdurulmalı, ancak güven telkini ile Türkiye'ye yatırım gelir" diye konuştu.

ERDOĞAN'IN SÖZLERİNE YANIT: ‘SÖZ BAŞKA LAF BAŞKA İCRAAT BAŞKA’
Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 'İlk 10 ekonomi arasına girmeye yakınız' açıklamasına ilişkin sorulan soruya, “Söz başka, laf başka, icraat da başkadır. Vaziyet ne kadar bozuk olursa olsun hiçbir iktidar bunu itiraf etmez. Bu dünyanın her yerinde böyle. Kimse halimiz kötü demez. Hele bizim gibi ekonomilerde... Hatalarınıza, yanlışlarına zamanla inanırsınız. Gerçekler buna işaret etmiyor maalesef.” şeklinde cevap verdi.

‘ALLAH'I KANDIRAMAZSINIZ’
Karamollaoğlu, "Bazı hocalarımız istisnai konuları öğrencileri ile konuştuğunu unutup fetva vermeye kalkıyor. Rüşvet vermek başka bir şey almak başka bir şeydir diyor. İstisnaları kural haline getiriyorlar. Yolsuzluk, hırsızlık değildir öyle mi? Herkesi kandırırsınız ama Allah'ı kandıramazsınız.” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Yeniçağ/Gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ