Ana Sayfa
23 Aralık 2019 ( 750 izlenme )

Tepki Var: 'Suriyeli Oyları da Sizi Kurtarmaz'

CHP Milletvekili Mehmet Güzelmansur, "110 bin Suriyeliye vatandaşlık verdik. Diğerleri için de vatandaşlık sürecini daha da artırma konumundayız" diyen AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterdi:

” Ülkede sekiz milyon işsiz varken, iki milyon Suriyeli için istihdam hedefi koyuyorsunuz. Medet umduğunuz Suriyeli oyları sizi kurtarmaz”.

TBMM’de bir basın açıklaması yapan CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, AKP hükümetinin ve Saray’ın göç politikasını eleştirdi. Güzelmansur, Hatay’ın nüfusunun üçte birinin Suriyelilerden oluştuğunu, Türkiye’deki 5.1 milyon yabancıdan yüzde 71'ini Suriyeli olduğunu belirtti ve şöyle devam etti;

‘AÇIK YOKSULLUK SEFALET… MEDET UMDUĞUNUZ SURİYELİ OYLARI DA SİZİ KURTARMAZ’

‘Yanlış politikalar nedeniyle ekonomik kriz çıktı, borç çıktı, icra çıktı, açlık çıktı, yoksulluk çıktı, sefalet çıktı. Bu yanlışlardan dönmediğiniz takdirde vatandaşlığa alarak seçmen yaptığınız ve medet umduğunuz Suriyeli oyları da sizi kurtarmaz” dedi.

‘ALLAH KALBİNİZE MERHAMET VERSİN’

Hatay'ın nüfusunun üçte birinin Suriyelilerden oluştuğunu söyleyen Güzelmansur, şunları söyledi: Sekiz milyon işsiz varken, iki milyon Suriyeliye istihdam hedefi konuluyor. İthalatla çiftçimiz borç içinde inletirken, mahsulü toprakta kalırken, Türk tarımı Suriyelilerle mi ayağa kalkacak? Allah kalbinize merhamet versin.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ