Ana Sayfa
25 Aralık 2017 ( 26599 görüntülenme )

TEPKİLER GİDEREK BÜYÜYOR... AKP'DEN PEŞ PEŞE AÇIKLAMA!..

AKP: YENİ KHK SADECE İKİ GÜN İÇİN GEÇERLİ

AK Parti Sözcüsü Ünal, KHK ile 15 Temmuz ve sonrasında 'terör' eylemlerine müdahale eden sivillere getirilen yargı zırhıyla ilgili yaptığı açıklamada bu düzenlemenin sadece 15 Temmuz gecesi ve 16 Temmuz sabahını kapsadığını söyledi.

Ünal, KHK'da bu şekilde bir tarih sınırlaması olmadığının belirtilmesi üzerine "Bu düzenleme son derece sarih" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ın partisinin genel merkezinde yaptığı basın toplantısından öne çıkanlar şöyle:

“BU İKİ GÜN İÇİN, SONRAKİ TERÖR EYLEMLERİNİ KAPSAMIYOR”


“Bir şeyi netleştirelim. 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü, yani sadece o gece ve devamı niteliğindeki 16 Temmuz sabahıyla ilgili. Eylemlerin bastırılması ibaresi, 15 Temmuz gecesi ve 16 Temmuz gününü ifade etmektedir. Burada yer alan terör eylemleri ibaresi de, darbe teşebbüsünün terör eylemi olması hesabıyla yazılan bir unsurdur. Bu ifade daha sonra gerçekleşen terör eylemlerini hiçbir şekilde kapsamamaktadır.”

“KASTETİĞİMİZ 15 TEMMUZ VE 16 TEMMUZ SABAHI”

“KHK'daki cümlede tarihler yazıyor. Devamından kastedilen 16 Temmuz sabahıdır. Diğer terör olaylarını kapsayan bir ifade yasa yapım tekniği açısından orada mevcut değil. Ülkesini darbecilerden korumak için sokağa çıkan darbeye direnen insanları kapsadığı çok açık. Buradan yola çıkarak kara propaganda yaparak, iç savaş vs. söz konusu değil. Buradan felaket tellallığı çıkarmasınlar. Bu yalanları yapanların ne yaptıkları ortadadır.”

'SİVİLLERİN EKLENMESİ SON DERECE DOĞAL'


“Daha önce yapılan düzenleme ile o gece darbeye dönük, darbeyi engellemeye dönük asker, emniyet çalışanı ve kamu personeliyle ilgili bir koruma kararının yanına, o gece ülkesini korumak için sokağa çıkan ve bunun da tespit altında olduğu kişilerin eklenmesi gayet normal. Burada kanun yapıcının maksadı herhangi bir şekilde ülkesini korumak için sokağa çıkan kişilerin hukuki soruşturma görmemesi için bu yapılmıştır. Bu da son derece doğaldır.”

'KHK İLE DÜZENLEME YAPMAK HÜKÜMETİN TASARRUFUDUR”


Ünal, OHAL'le ilgili olamayan kanunlar KHK'lar ile çıkıyor eleştirisi için de “bu Hükümetin tasarrufudur” dedi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ