Ana Sayfa
2018-11-29 12:50:44 ( 156 izlenme )

THY'DEN DOLAR VURGUNU!

Ekim ayından bu yana dolar 6 TL'nin altına düştüğü halde THY'nin alışveriş kataloğunda ekim ve kasım aylarında doları 6.20 TL’ye sabitleyerek satış yapması dikkat çekti.


İKİ AY BOYUNCA SABİT KUR

Türk Hava Yolları (THY) doları iki ay boyunca 6.20 liraya sabitledi. THY’nin Ekim-Kasım 2018 dönemini kapsayan Shop&Miles alışveriş kataloğunda dolar kuru 6.20 olarak hesaplandı.İki aydır bu program üzerinden alışveriş yapanlar ürünleri daha pahalıya almak durumunda kaldı. 

KURDAN %18 YÜKSEK KAZANÇ

Kataloğun uçaklarda dağıtılmaya başlandığı ekim ayı başında kur 5.97 seviyesinde bulunuyordu. 1 Kasım’da ise kur 5.78 lira civarında. Kasım ayından itibaren ise kur her geçen gün düşüşünü sürdürdü. Kurun dün geldiği seviye ise 5.23 TL oldu. Sadece dünkü kur üzerinden bir hesaplama yapılırsa THY dolara bağlı olarak ürünleri yüzde 18 daha pahalı satıyor. 

Ekim ayı başındaki döviz kuru dikkate alındığında ise THY ürünlerini tüketiciye yüzde 4 daha pahalı sattı. Dolar/TL kasım ayı başından bu yana 5.22-5.50 TL bandında dalgalanırken, THY sadece iki ayda kurdan kaynaklı olarak müşterilerinden büyük kazanç elde etti.

"DURMAK YOK"

Öte yandan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Zambiya’nın başkenti Lusaka’ya tarifeli seferler başlatacaklarını söyledi. Ekşi, Twitter’da, önümüzdeki dönemde başlanacak seferlerle ilgili “Durmak yok! Gambiya ile uçtuğumuz ülke sayısı 123 oldu. Sırada 124. ülke sizce hangisi” sorusuyla bir anket başlattı. 

Ankette, “Endonezya-Bali, Finlandiya-Rovanamei, Zambiya- Lusaka ve Fas- Marakeş” şıkları yer aldı. Ekşi, anketin sona ermesinin ardından “Teşekkürler. Hepsi doğru! Ama en doğrusu Zambiya-Lusaka. Zambiya uçtuğumuz 124. ülke olacaktır” ifadelerini kullandı.

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ