Ana Sayfa
17 Şubat 2018 ( 34827 görüntülenme )

ÜMİT ÖZDAĞ AÇIKLADI... TÜRKİYE AYAKTA!..

ÖZDAĞ: "DURUM KRİTİK, GATA MERKEZLİ ASKERİ SİSTEME GERİ DÖNÜN”

İYİ Parti Genel Başkanı Özdağ, Afrin'de devam eden operasyonunu işaret ederek acilen askeri sağlık sistemine dönülmesi gerektiğini söyledi.

"Askeri sağlık sistemi olmadan savaşan ve terörle mücadele eden bir ordu yola devam edemez" diyen İYİ Parti Medya ve Propagandadan sorunlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Afrin’de mücadele eden bütün taburlara bir askeri pratisyen doktorun tahsis edildiğini belirterek şöyle konuştu:

“ASKERİ SAĞLIK SİSTEMİ OLMADAN BU İŞ OLMAZ”

“Her bölükte bir sağlık astsubayı ve sıhhiye takımı unsurları var. Geçici üs bölgelerine de askeri doktor yollandı. Kırıkhan Devlet Hastanesine de, eski İstanbul GATA'dan harp cerrahisi konusunda deneyimli ekibin 7 mensubu gönderildi. Değişik hastanelerden 10 sivil uzman doktor da takviye olarak Kırıkhan'da görevlendirildi. Bütün bu adımlar göstermektedir ki, askeri sağlık sistemi olmadan savaşan ve terörle mücadele eden bir ordu yola devam edemez.”

“BU DURUM SÜRDÜRÜLEMEZ”

“İlk büyük operasyonda Sağlık Bakanlığı eski askeri sistemin genel yapısına dönmek zorunda kalmıştır. Şu an için askerlerimize sağlanan tıbbi destek yeterlidir. Ancak, bu durum uzun sürdürülemez. Toplam askeri doktor sayısı 180 civarındadır. Askeri sağlık sistemi tasfiye edildiği için, sistemi besleyecek hiçbir unsur da yoktur.”

“GATA MERKEZLİ ASKERİ SİSTEME GERİ DÖNÜN”

“ Halen Afrin'deki birliklere askeri sıhhiye desteği, Batı'daki birliklerden sağlanmaktadır. Türk Ordusu'nun iki cephede savaşması veya büyük bir çatışmaya girmesi durumunda ortaya açık çıkacağı da muhakkaktır. Bir an önce merkezinde GATA'nın olduğu askeri hastane-askeri doktor sistemine dönülmelidir.”

Öte yandan, Balyoz kumpas davası mağduru emekli Jandarma Kurmay Albay Mustafa Önsel de, Özdağ'a destek verdi.

''GATA'YI NEDEN KAPATTINIZ?

Önsel, Kilis ve Hatay'daki hastanelere GATA kökenli cerrahların geçici görevle yardıma gittiğini belirterek ‘'GATA'yı neden kapattınız? Bu yüzden daha önce kurtarılabilecek yaralı bir çok askerimiz hayatını kaybetti. Bu kurum gözünüzün önünde FETÖ'cülerin eline geçti. FETÖ'cüleri temizle ve yoluna devam et. O binalar, tıbbi cihazlar, ameliyathaneler de mi FETÖ'cü ? ‘' açıklaması yaptı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ