Ana Sayfa
19 Ekim 2018 ( 4579 görüntülenme )

Vali'den talimat!.. 'ALLAH RIZASI İÇİN RESİMLERİNİ ÇEKİN, BANA GÖNDERİN'

Vali Karaloğlu, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla kentte faaliyet gösteren muhtar federasyon şube başkanları ve mahalle muhtarlarını makamında kabul etti.

‘RESİMLERİNİ ÇEKİN BANA GÖNDERİN’

Resmi kurumlarda sabah mesaisinde kahvaltı yapılmasını yasaklayan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, muhtarlara, "Hâlâ kahvaltı yapan varsa, masasını bırakıp sigara içmek için kupasını alıp dışarı çıkan varsa resimleyin bana gönderin" talimatı verdi.

Mesai saati içerisindeki kahvaltı ve sigara içmenin önemli bir sorun olduğunu söyleyen muhtarlar, Vali Karaloğlu'nun bu yöndeki talimatı için teşekkür etti.

‘ARTIK KAHVALTI YOK’

"Biz kimse kahvaltı yapmasın demiyoruz. Kahvaltı zamanı milletin zamanından çıkmasın. Adam 07.00'da gelsin dairede 08.00'e kadar kahvaltı yapsın. Ama 08:00'dan sonra bir dakika bile milletin zamanını kahvaltı için harcamasın" diyen Karaloğlu, dairelerden bunu istediklerini söyledi.

Kapalı mekanlarda sigara içme yasağının 'mesaiden kaytarma' mekanizmasına dönüştüğünü dile getiren Karaloğlu, buna izin veremeyeceklerini aktardı. Sigara içenin her 20 dakikada bir kendisine mola verip dışarı çıktığını vurgulayan Karaloğlu, şunları söyledi:

'ALLAH RIZASI İÇİN RESİMLERİNİ ÇEKİN BANA GÖNDERİN’

"Sigara içmeyen çalışıyor. Niye biz sigara içmeyeni cezalandıralım. Böyle bir şey olamaz. Siz de takipçisi olun, dairelerde bizim bu emrimize rağmen hâlâ kahvaltı edenler varsa takip edin. Siz muhtarsınız, toplum adına denetleme yapıyorsunuz. Hâlâ kahvaltı yapan varsa, masasını bırakıp sigara içmek için kupasını alıp dışarı çıkan varsa resimleyin, bana gönderin. Allah rızası için bunu yapın. Toplumsal denetim olarak bunu yapın."

Karaloğlu, kurumlarda sabah mesaisinde kahvaltı yapılmasına tepki göstererek, "Kurumlarda kahvaltı yapılmasını bugünden sonra yasaklıyoruz. Bundan sonra herkes kahvaltısını evinde yapıp mesaiye gelecek" açıklamasında bulunmuştu.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ