3016 izlenme 18 Şubat 2021
Hayat pahalılığının arttığı pandemi süreciyle beraber zam rekoru kıran gıda ürünlerine vatandaşların tepkisi giderek büyüyor.

‘VATANDAŞ TEPKİLİ
AKP ve MHP'nin ortak olduğu Cumhur İttifakı'nın geçtiğimiz günlerde açıkladığı 'Yeni Anayasa' çıkışı gündem olmuştu. Tüylü Mikrofon isimli Youtube kanalı vatandaşın 'Yeni Anayasa' tepkisini ölçmek için vatandaşlarla röportaj yaptı.Sokak röportajında konuşan bir kadın, muhabirin yeni anayasa sorusuna ekonomik pahalılığı örnek göstererek isyan etti. Günboyu'nda yer alan habere göre, isyan eden vatandaş:

‘ÖNCE KARNIMIZI DOYURSUNLAR, BIRAKIN BU BOŞ İŞLERİ’
"Şimdiye kadar doğru düzgün bir anayasa yapılmadı, bu saatten sonra da yapılmasın. Yani hepimiz aç, perişan. Bir emekli maaşına bakıyoruz. Bir kilo et alamıyoruz ama derdimiz anayasa. Önce bizim karnımızı doyursunlar çoluk çocuğumuza iş versinler ondan sonra ne istiyorlarsa yapsınlar. Bir kilo peynir alamıyoruz. Boş işlerle uğraşacağına halkın karnını doyursun" dedi.

‘MASKE VEREMEDİLER UZAYA MI GİDECEKLER’
uhabirin Ay'a da gidiyoruz sorusuna ise, "Zaten gitmişiz, üssümüzde kurulu biz her şeyi hallettik. Milyar milyar dolar vereceğiz füzeleri göndereceğiz. Bir maske veremediler bize uzaya mı gideceğiz? Yazık bu gençlere. Bizi perişan etmesinler" şeklince cevap verdi.

Kaynak: Yeniçağ/Gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ