ERDOĞAN-İSRAİL VE ZARRAB ARASINDA İLGİNÇ BAĞLAR...

2004 yılında Tayyip Erdoğan'a Yahudi Cesaret Madalyası verildi, bunu hepimiz biliyoruz.

Bu madalyanın sembolü DAVUT BOYNUZU'dur ve Tevrat'a göre kutsaldır. Seçilmiş kişi anlamına gelir, İsrail'in Tanrısı tarafından kutsanmış kişi anlamına gelir. Hikayeyi zaten birazdan dinleyeceksiniz ama bu bir ön giriş, Tevrat'taki ayetler Yahudi Cesaret Madalyasındaki Davut Boynuzunu işte böyle anlatıyor.

Ve Tayyip Erdoğan, Müslüman aleminde bu madalyaya layık görülmüş ilk ve tek Müslüman liderdir.

Yine Tevrat'a göre seçilmiş ve kutsanmış kişilerin tek bir sorumluluğu vardır, o da İsrail'in çıkarlarını korumak, varlığını ve bekasını korumak. Buna karşı gelmenin cezası ise ETKİSİZLEŞTİRİLMEK'tir.

Bunu bir yana koyalım ve Zarrab'a bakalım...
Zarrab şu an itirafçı olmuş ve ABD'ye sığınmıştır.
İran'a karşı ABD-İsrail tarafından konulmuş ambargonun sırf maddi çıkar karşılığında nasıl delindiğini anlatmakta ve suç ortaklarını ele vermektedir. Kaldı ki bu maddi çıkar meselesinin Türkiye ile bir ilgisi yoktur, Türkiye'ye para kazandırmak için için yapılmış bir iş de değildir, aksine Türkiye'nin yasal ihracatı engellenmiş ve Türk iş adamları büyük bir zarara uğratılmıştır.

Öte yanda...
Bu ambargo İsrail için hayati öneme haizdir, can düşmanı olan İran'ın nükleer silah sahibi olmaması için konulmuş bir ambargodur. Burada İsrail'e göre varlığı ve bekası söz konusudur. Dolayısıyla Zarrab, yaptığı bu itiraflarla İsrail lehine çalışmıştır, en azından  İsrail'in çıkarlarını İran'a karşı koruyan bir pozisyona gelmiştir. Bununla da ilgili Tevrat'ta ayetler bulunmaktadır.

Şimdi gelelim Yahudi Cesaret Madalyası, Erdoğan, İsrail ve Zarrab arasındaki inanılmaz bağlara...

BÜYÜK ALGI OPERASYONU

1950’li yıllardan günümüze kadar gelen ve sinema dünyasında ün kazanmış filmlere bakıldığında bu algı operasyonları açık görülür. Bizim yaştakiler belki hatırlar, “Benhur, On Emir, Saul, Musa, Golyat ve Barbarlar, Saba Melikesi gibi o devre damgasını vurmuş ünlü filmlerin büyük çoğunluğu tamamen İsrailoğlularının kutsal sembolleri ve kavram üzerine kurgulanmıştır. 

BENHUR filmi tıpkı ON EMİR gibi uzun süre vizyonda kalmış vce tüm dünyanın ilgisini çekmiştir. İşe bakın ki BENHUR, kutsal Yedi Kollu Şamdan(MENORA)’ı çizen ve yapan İsrailoğullarının binlerce yıl önceki komutanının adıdır.

Bu sayılan filmler Türkiye’de de uzun süre gösterilmiştir hala da gösterilmektedir. Amaç; İsrailoğullarının bu tür güç sembollerini bilinçaltına yerleştirmek, izleyenlerde bu güce boyun eğilmesi gerektiği yolunda algı yaratmaktır. 

Bu filmlerin özellikle 50’den sonra vizyona girdiği dikkate alındığında, bu sürecin 1948’de İsrail devletinin kuruluş sürecine denk düştüğü belli, dolayısıyla bir tesadüf değildir.

Tüm bunlara yine ülkemizde özellikle bina ve peyzaj mimarisine keskin bir gözatıldığında, altı köşeli yıldızın yine ön saflarda yer almakta olduğu görülebilir.

Ben en son Konya’da resmi bir devlet binasında bu yıldıza rastlamıştım. Belki hala duruyordur. Ha bunu bilerek mi yapıyorlar yoksa mimari deyip geçiyorlar mı, bunu da birlikte göreceğiz.
İşin gerçeğinde dediğim gibi bu bir algı operasyonudur. İsrail’in büyük bir güç olduğu yolunda kamuoyunda algı yaratmak için yapıldığına da hiç şüphe yoktur.

İSRAİL-ERDOĞAN-MADALYA VE ZARRAB ARASINDAKİ BAĞ”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ