Ana Sayfa
27 Şubat 2018 ( 10713 izlenme )

KAHRAMAN ŞİKAYET ETTİ... AKŞENER'E İNANILMAZ DAVA!

AKŞENER'E "AÇIK MEKTUP" DAVASI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a yönelik açıklaması nedeniyle 'yazılı iletiyle hakaret' suçundan dava açıldı.

İddianamede, Akşener'in de Twitter hesabından Kahraman'a 'açık mektup' başlığıyla bir yazı paylaştığı anlatıldı ve söz konusu paylaşım yer aldı.

KAHRAMAN'IN "MERAL KILIÇDAROĞLU" SÖZÜ ÜZERİNE...

İddianamede yazıdaki bazı sözlerin hakaret kastıyla söylendiği, Kahraman'ın da şikayetinin bulunduğu belirtildi. Akşener'in ise savunmasında suçlamayı kabul etmediği, Kahraman'ın ifadesinin namusuna yönelik olduğunu, kadının soyadının evlilikle değişeceğini, Kahraman'ı aradığını ancak ulaşamadığını, bu nedenle şikayete konu yazıyı yazdığını beyan ettiği belirtildi.

KAHRAMAN ŞİKAYET ETTİ, DAVA AÇILDI

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu. Başsavcılık soruşturmayı tamamlayarak Akşener hakkında asliye ceza mahkemesinde dava açtı.

İddianamede Akşener'in 'yazılı iletiyle hakaret' suçunu işlediği ifade edilerek, TCK'nin ilgili maddesi uyarınca 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar mahkumiyeti istendi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ