Ana Sayfa
13 Kasım 2018 ( 23641 görüntülenme )

Akşener yıktı geçti!.. 'YETER ARTIK'

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Kadir Mısıroğlu ziyaretine sert tepki gösterdi. 


'YETER ARTIK'

Akşener, 'Orhun'un kaynağından ruhunu kandıran da biziz. Çağ açan Fatih de biziz, hesap kapatan Mustafa Kemal de biziz.Biz büyük Türk milletiyiz. Küçük oyunlarınızla sabrımızı daha fazla zorlamayın yeter artık.” diyerek iktidara yüklendi.

‘PAPAZLARA DA GİDECEK MİSİNİZ’

Akşener, 'Cuma hutbesinde Cumhuriyet'in kurucularına bir Fatiha'yı çok görenler bir müptezele ziyarete gitti. Dün sosyal medyadan sordum bugün buradan da soruyorum. İşgal altındaki 18 adamıza atanan papazlara da gidecek misin?' diye sordu. Akşener'in konuşmasından satır başları:

‘ADALARIMIZ İŞGALDE’

“Türk milleti dün işgale izin vermediği gibi bugün de yarın da izin vermeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Bir tarafta ezana dil uzatanlarla mücadele diyoruz. Diğer tarafta kurucu iradeye savaş açanlarla. Cuma hutbesinde Cumhuriyet’in kurucularına bir Fatiha’yı çok görenler bir müptezele ziyarete gitti. Dün sosyal medyadan sordum bugün buradan da soruyorum. İşgal altındaki 18 adamıza atanan papazlara da gidecek misin?”

‘BU MESAJ KİME NEYİN MESAJI’

“ Atatürk’e hakaret eden bir adama gidecek başka bir gün yok muydu? Oraya o adamın bağlı bulunduğu dış merkezlere mesaj vermek için mi gittin? Sayın Cumhurbaşkanı size sesleniyorum tarihi dizlerden ve fesli müptezelden öğreniyorsunuz. Bu içimizi acıtıyor. Tarihi “Keşke Yunan kazansaydı” diyenden değil gel bizden öğren. O adamı danışmanlığınızdan, Diyanet İşler Başkanı’nı da görevden alın.”

‘NEDEN FRANSA’YA GİTTİNİZ’

“ Beyefendi Fransa’da 1. Dünya Savaşı’nın bitişini kutlamaya gitti. Şunu iyi dinle Türkler için 1. Dünya Savaşı İzmir’de bitmiştir. 1. Dünya Savaşı’nı kabul etmeyen ve İstiklal Harbini başlatan Meclis’i temsilen neden gittiniz oraya Mondros’u kutlamaya mı gittiniz?”

‘BİZ BÜYÜK TÜRK MİLLETİYİZ’

"Yeter artık…Biz öyle bir milletiz ki Aziziye Tabyası'ndaki Nene Hatun biziz. Kerbela'da şehit düşen Hüseyin biziz. Adalet dendiğinde Hz. Ömer biziz.Cesaret dendiğinde bombanın üzerine yatan Ahmet Alp Taştekin de biziz. Kudüs fatihi Selahattin Eyyubi de biziz. Çanakkale'de küffara geçit vermeyen Mustafa Kemal de biziz. Allahuekber diyerek ruhunu arındıran da biziz. Orhun'un kaynağından ruhunu kandıran da biziz. Çağ açan Fatih de biziz, hesap kapatan Mustafa Kemal de biziz.Biz büyük Türk milletiyiz. Küçük oyunlarınızla sabrımızı daha fazla zorlamayın yeter artık.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ