Ana Sayfa
27 Ekim 2021 ( 274 izlenme )

Ataklı 'İşin Sırrı Resim'

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, halen tutuklu bulunan Osman Kavala'nın 12 yıl önce çekilmiş bir karesini paylaşarak "Erdoğan'ın öfkesinin nedeni bu fotoğrafta gizli" değerlendirmesini yaptı. Can Ataklı’nın bugünkü yazısından ‘Öfkenin nedeni bu fotoğrafta yatıyor’ başlıklı bölüm şöyle:

‘KAVALA İLK BAŞTA ERDOĞAN’I DESTEKLİYORDU’

“Bugün Erdoğan’ın “hapisten çıkamaz, o bir terörist” dediği Osman Kavala, bundan 12 yıl öncesine kadar Erdoğan’ın hararetli destekleyicileri arasında yer alıyordu. Çünkü Erdoğan “ezber bozuyordu, tabuları yıkıyordu, vesayeti bitiriyordu, özgürlükleri getiriyordu, Türkiye bir hukuk devleti oluyordu.” Soldan gelen kimi aydınlarla birlikte zaten solda top koşturan bir iş insanı olan Kavala da bunun peşine takılmıştı.O yıllarda Kavala, pek makbuldü Erdoğan’ın gözünde. Tıpkı Oral Çalışlar, Ali Bayramoğlu, Mustafa Karaalioğlu, Baskın Oran, Ahmet Altan gibi Osman Kavala da Erdoğan’ın davetlerinde baş gösteriyordu.”

‘BİAT ETMEYENLER TARUMAR EDİLDİ’
“Ama sonra bu ekipte çözülmeler başladı. “Biz kandırıldık mı, yoksa bir korku imparatorluğunda mı yaşıyoruz, böyle hukuk ve demokrasi olur mu?” sesleri çıkmaya başladı. Hepsi de aslında iyi niyetle ve Erdoğan’ın gerçekten demokrat olduğuna inanarak söylüyorlardı bu sözleri. Ama şamar suratlarına patlayıverdi. Biat etmeyi sürdüren birkaç kişi dışında, bunların tamamı tarumar edildi. Kimi yurtdışına kaçtı, kimi hapse atıldı, kimi sessiz sedasız kendi köşesine çekildi.”

‘KAVALA ARTIK ERDOĞAN’I DESTEKLEMİYOR’
“Erdoğan kendisine muhalefet olanlardan değil “ihanet edenden” hiç haz etmiyor. Bu nedenle bir dönem kendine yakın gördüğü kişileri, eğer karşısına geçtiğini görürse anında hasım ilan ediyor ve intikam alıyor. Kavala’nın başına gelen budur.”

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ