7269 izlenme 24 Haziran 2021
ATV'nin “Kuruluş Osman” dizisinde Atatürk'ün tarihe yön veren "Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum" sözü, Osmanlı’ya karşı savaşan Bizanslı komutana söyletildi.

‘BEN SİZE DÜŞÜNMEYİ DEĞİL’ DEMEK NE ANLAMA GELİYOR
ATV'nin “Kuruluş Osman” dizisinde Atatürk'ün tarihe yön veren "Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum" sözü, Osmanlı’ya karşı savaşan Bizanslı komutana söyletildi. Üstelik Atatürk’ün ünlü deyişine çok farklı ve kötü bir anlam yüklenerek ‘ben size düşünmeyi değil’ şeklinde Bizanslıya söyletilmesi izleyenleri de şaşırttı.

TEPKİ VAR
Dizide geçen Bizanslı komutan, Atatürk'ün o sözünü "Ben size düşünmeyi değil ölmeyi emrediyorum!" şeklinde değiştirerek söyledi. ATV'nin dizisine sosyal medyada tepki yağdı.

CAMİ İMAMI DA ESKİ BİZANS AYASOFYA’DA ATATÜRK’E HAKARET ETMİŞTİ
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın torunu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un oğlunun icazet aldığı Ayasofya’daki törende imam, “Onlardan daha zalim, daha kafir kim olabilir. Ya Rabbi, o zihniyetin bir daha bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma” diyerek Ayasofya’yı müzeye çevirenlere lanet okumuş, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın Ayasofya’daki ilk hutbesindeki bedduaya benzer sözleri büyük tepki çekmişti.

Kaynak: Ajanslar/Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.sarizeybektv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ