1338 izlenme 01 Aralık 2017
Emekli Albay ve yazar Erdal Sarızeybek, PKK'nın 2002 yılında bitme noktasına geldiğini, ancak örgütle mücadele edilmediğini belirterek, "Örgütle mücadele etmediler, örgüt üzerinden siyaset yaptılar" dedi.

Sarızeybek, PKK'nın 2002 yılında bitme noktasına geldiğini, ancak AK Parti hükümetinin mücadele etmediğini söyleyerek, 

SİYASET İSTESEYDİ TERÖR BİTMİŞTİ"

"Toplayacaktı Bakanlar Kurulunu ve diyecekti ki; ey bakanlar kurulu Türk milleti bu örgütten çok acı çekti. Dünyanın en güçlü özel harekat birlikleri bizde, polis, jandarma, Genelkurmay. Örgütün de bilinmeyeni yok. Çıkıp 'Bu örgütü tarihten silin' diyecekti. İnanın bana örgüt bitmişti."

"TERÖR ÜZERİNDEN SİYASET YAPTILAR, MÜCADELE ETMEDİLER"

" Bugün Bolu'da bu üniversitede son sınıfta okuyan öğrencilerden 2002'de bir hükümet kursaydık. Evlatlarım biz başaramadık alın bilgilerimizi size aktarıyoruz, işte özel harekat birlikleri, işte örgüt, Türk milletini bu beladan kurtarın deseydik. Siz üniversite gençleri bizi kurtarmıştınız. Örgütle mücadele etmediler, örgüt üzerinden siyaset yaptılar" diye konuştu. 

Terör örgütünün devleti ve anayasasını yok saydığını belirten Sarızeybek, konuşmasına şöyle devam etti: 

"ŞİMDİ EGEMENLİK TARTIŞMASI YAPILIYOR"

"PKK Hakkari'ye vali atadı, PKK mahkeme kurdu. Şu an geldiğimiz nokta bu. Bu nedir biliyor musunuz? Türkiye Cumhuriyeti devletini ve Türkiye Cumhuriyeti anayasasını yok saymaktır. Bir yanda hükümet barış, kardeşlik, akan kanlar dursun diyor. Bir yanda adı PKK olan küresel çete benim topraklarımın bir kısmında halkım üzerinde egemenlik kuruyor. Devlet güç ve otoritesi kullanıyor."

"EGEMENLİK DEVREDİLEMEZ"

 "Egemenlik Türk milletinin, egemenlik bizim. İş egemenliğe gelince cumhurbaşkanımız, başbakanımız ekranlara çıkıyor, ben hiç kimseden korkmam, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyor. Ama fiili duruma baktığınızda Türk milletine ait olan egemenliği, adı PKK olan bir yapıya devrediyor. Buna yetkisi ve hakkı yok."
Image result for erdal sarızeybek çözüm süreci bi,r aldatmaca
Kaynak: Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ