Türkiye Varlık Fonu’na (TVF) devredildikten sonra sürekli zarar etmeye başlayan ÇAYKUR’un üç yılık toplam kaybı 1 milyar 559 milyon liraya ulaştı. Gazeteci İsmail Saymaz, Çaykur’un Türkiye Varlık Fonu’na devredilmesinden sonra toplam bir milyar 559 milyon lira zarar etmesiyle ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu. Saymaz, “Birçok özelleştirme operasyonunda aynı yol izlendi: Kalkınmanın sembolleri ilkin zarar ettiriliyor, sonra “zarar ediyor” diye üç kuruşa satıyorlar” ifadelerini kullandı.

‘ÖZELLEŞTİRMEDE HEP AYNI TAKTİK ‘ÖNCE ZARAR ETTİR SONRA ÜÇ KURUŞA SAT’

Gazeteci İsmail Saymaz, Çaykur’un Türkiye Varlık Fonu’na devrinden sonra bir milyar 559 milyon lira zarar etmesi ile ilgili dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Konuyla ilgili Birgün gazetesinden Nurcan Gökdemir’in haberini Twitter hesabından paylaşan Saymaz şu ifadeleri kullandı: "Birçok özelleştirme operasyonunda aynı yol izlendi: Kalkınmanın sembolleri ilkin zarar ettiriliyor, sonra “zarar ediyor” diye üç kuruşa satıyorlar."

3 YILIK TOPLAM KAYBI 1 MİLYAR 559 MİLYON

Türkiye Varlık Fonu’na (TVF) devredildikten sonra sürekli zarar etmeye başlayan ÇAYKUR’un üç yılık toplam kaybı 1 milyar 559 milyon liraya ulaştı. 3,5 milyar TL borcu olan kurum geçen yıl 395 milyon lira faiz ödedi. 2018 yılından bu yana AKP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Alim tarafından yönetilen ÇAYKUR’un mali tablosu düzelmiyor, kurum her yıl zarar ediyor.

Kaynak: Yeniçağ/ Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ