24589 izlenme 14 Haziran 2018
İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Star TV'de yayınlanan Seçim Özel programında Nazlı Çelik'in sorularını yanıtladı. Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"ERDOĞAN BENİ RAKİP GÖRMEK İSTEMEDİĞİ İÇİN İFTİRALARA MARUZ KALIYORUM"

“Yazılara, sosyal medyaya baktığınız zaman şaşkınlığa düşüyorsunuz. Selahattin Demirtaş’la ilgili sorulan soruya şöyle bir cevap verdi. Bu adam iyi hal kâğıdı almış, Cumhurbaşkanı adayı olmuş, kampanya sürecinde hapiste olması bizi dış dünyada nasıl gösterir dedim? 

Beni neredeyse PKK’lı ilan edeceklerdi. Ben sadece ilkeler üzerinden konuştum. Bunun üzerine beni AKP’liler PKK’lı yaptı, bir kısmı FETÖ’cü yaptı, Pervin Buldan faili meçhulcu yaptı. Bunun sebebi Sayın Erdoğan’ın ikinci turda karşısında beni görmek istememesi.”

“İKİNCİ TURA KALIRSA MUHARREM BEY'E DESTEK VERECEĞİZ"

“Ben en başından hem şahsi olarak, hem parti lideri olarak açıkladım destek vereceğimi. Seçmenlerimden oy isteyeceğim, hem çalışacağım. “

"ÜLKEYİ GENÇ BİR TAKIM YÖNETMELİ"

“Ben İYİ Parti’nin Genel Başkanı’yım. Siyaseti bırakmak ya da devam ettirmek gibi bir talebim yok. Partiyi kurma sebebim, arkadaşlarım. İddialı bir şekilde yola çıktık. 2,5 yıldır torunumu sadece 1,5 ay görmüşüm. Misyonum genç bir takıma, ülkeyi teslim etmek.

Tülbent sembolünü çok sevdiğim bir hocam buldu. Tülbent; emeği, barışı, helali simgeliyor. İlk icraatım Kuleli ve Işıklar Askeri Liseleri’ni açmak. Şeker fabrikalarını geri alacağım. Bölünen üniversiteleri tekrar birleştireceğim.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ