Meral Akşener, bugün Çatalca’nın Çiftlikköy mahallesinde esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinledi. Akşener'e, ziyaretinde İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve partililer eşlik etti.

VATANDAŞ TEPKİLİ
Çatalca Çiftlikköy'ün ilk belediye başkanı Mehmet Ali Aydoğar'ın kızı olduğunu söyleyen bir kadın çok zor durumda olduklarını belirterek şunları söyledi:

‘ATATÜRK’E İHTİYACIMIZ VAR’
“Burası Atatürkçü köyü. Burada biz bittik artık. Sizin gibi birine çok ihtiyaç var, sahip çıkın köyümüze lütfen. Atatürkçü dediğin zaman hiçbir yerde sözü geçmez, bu köyden hariç. Çatalca da bitti. Bir orası vardı güvencemiz o da bitti. Onun için sizin gibilerine çok ihtiyacımız var. Atatürk’ümüze sahip çıkın. Bizlere sahip çıkın. Konuşamayız artık hiçbir yerde. Lütfen, siz eski toprağımızsınız. Ben buranın ilk belediye başkanının kızıyım, Mehmet Ali Aydoğar’ın kızıyım. Onun için sizin yeriniz bizde hep ayrı kaldı. Kalbimizde hep ayrı.”

'SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ AÇ DA BIRAKSA BİZ BUYUZ, BİZ ATATÜRKÇÜYÜZ'
Bizi Sayın Cumhurbaşkanı’mız aç da bıraksa biz buyuz, biz Atatürkçüyüz. Biz Atatürk’ten geçmeyiz. O bize istediği eziyet yapar. Biz her şeyin farkındayız. Bitirdi bizi ama biz bitmeyiz. Atatürkçüler bitmez. Sonuna kadar varız. Aç da kalsak varız. Onun için lütfen bu sesimi ona duyurun. Herkes kendine, ne yaparsa yapar. Keşke o da ayrım yapmasaydı. Yine biz onu da severdik. Ama çok ayrım yaptı.

‘ATATÜRK KENDİ İÇİN BİR ŞEY YAPMADI, MİLLET İÇİN ÇALIŞTI’
“Atatürk hiç ayırmadı ama. Atatürk kendi için bir şey de yapmadı. Sadece milleti için çalıştı Atatürk. Onun için bizler onun torunları olarak dürüstüz. Bize kim gelirse gelsin, Türkü, Laz’ı, kapımızı açar ekmeğimizi bölüşürüz burada. Ama biz İstanbul’a gittik mi bizim başörtümüzden anlarlar bizi. Atatürk bağı. Buna bakmayın derler. Anlamışsındır başkanım ne demek istediğimi.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ