4271 izlenme 12 Ağustos 2018
24 Haziran seçimleri öncesi İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e uygulanan televizyon sansürü, seçimlerin ardından da kaldığı yerden devam ediyor. Tarafsız olması gereken medya kuruluşları, kısa bir süre önce kurulmasına rağmen halk tarafından büyük ilgi ile karşılaşan İYİ Parti'ye karşı ambargo uygulamasını sürdürdü.

TRT YİNE GÖRMEDİ

On binlerce vatandaşın Türkiye'nin dört bir yanından Ankara'ya gelerek katılım gösterdiği İYİ Parti 2. Olağanüstü Kurultayı'na, televizyon kanallarında sansür uygulandı. NTV kurultayın yalnızca 20 dakikalık bölümünü yayınlarken, CNN Türk ve HaberTürk'te ise Akşener'in konuşmasına yalnızca 1 dakika yer verildi. TRT ve diğer ulusal kanallar ise İYİ Parti kongresini görmezden geldi.

DİĞER PARTİLERE FARKLI TUTUM

AKP lideri Tayyip Erdoğan'ın konuşmaları ve diğer partilerin kongrelerinin tamamı televizyon kanallarında canlı yayınlanırken, Akşener'e uygulanan sansür sosyal medyada tepki topladı.

AKŞENER'DEN ERDOĞAN'A: 'ADALETSİZSİN, BASİRETSİZSİN, KİFAYETSİZSİN'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti 2. Olağanüstü Kongresi'nde konuştu.Akşener'in açıklamalarından satır başları şöyle:

'TÜRKİYE'YE DAYATTIKLARI TEK ADAM REJİMİNİN ACI MEYVELERİ DÜŞMEYE BAŞLADI'

“ Türk Milleti'nin vereceği göreve hazır olun. Çünkü, mevcut siyasi ve ekonomik tablonun sürdürülebilmesi, mümkün değil. Bakın, daha bir ay dolmadan, Türkiye'ye dayattıkları tek adam rejiminin, acı meyveleri düşmeye başladı. Ekonomi tepetaklak oldu. Hukuk yerle bir. Dış politika fiyasko. Devlet darmadağın. Anayasa'nın askıya alındığı, bir süreçten geçiyoruz. Anlaşılıyor ki, Tayyip Bey'in gönlündeki sistem, komünist idarelerin politbüro sistemidir. OHAL, olağan hal oldu. Valiler, Ak Parti il başkanı olarak görevlendirildi.”

“ADALETSİZSİN, BASİRETSİZSİN, KİFAYETSİZSİN”

Galiba, 'Milletin Adamı'nın içine, bir FÜHRER kaçtı. Millete sürekli dört parmağını sallayan Tayyip Bey, artık beşinci parmağını da açmıştır: Dili,tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet derken, ruhu TEK ADAM, TEK ADAM diyor. Değerli arkadaşlar, Biz, 'cihadın en üstünü, zalim idareciye karşı hakkı söylemektir' buyuran, hazreti peygamberin yolundayız..Muhalefet ölçümüz, ne pahasına olursa olsun, hakkı söylemektir. Ve buradan sesleniyorum; Sayın Erdoğan,, sonda söyleyeceğimi şimdi hemen başta söyleyeyim: Adaletsizsin!, Basiretsizsin!, Kifayetsizsin!. "

Kaynak: Sputnik/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ