7856 izlenme 11 Eylül 2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Kahramanmaraş’ta yaptığı konuşmada Mısır ile başlayan normalleşme sürecini son anda hatırlayıp Rabia işaretini yarıda bırakması akıllara İYİ Parti lideri Meral Akşener’in ‘Erdoğan Rabia’ yorumunu getirdi.

ERDOĞAN DÖRT PARMAK İŞARETİNİ ÜÇ YAPTI
Partisinin Kahramanmaraş Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her mitingde yaptığı Rabia işaretini bu sefer yarıda bıraktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu hareketi Mısır ile başlayan normalleşme sürecini son anda hatırlaması olarak yorumlandı. Erdoğan’ın canlı yayındaki bu hareketi, akıllara Meral Akşener’in sözlerini getirdi.

AKŞENER SÖYLEMİŞTİ
Erdoğan, Mısır ile normalleşmeye yönelik görüşmelerin mevcut seviyesini “en üst düzeyde değil de, bir tık altında” diye tanımlamasının ardından Akşener partisinin 17 Mart 2021 tarihli grup toplantısında, “Rabia yapmayacaksınız, bir tık altında üç parmak mı göstereceksiniz” demişti. Akşener, konuşmasında şu ifadeleri kullanmıştı:

‘DÖRT PARMAK ÜÇE DÜŞTÜ’
"Türkiye'nin Mısır'la ilişkileri öyle en üst düzeyde değil de Şöyle bir tık altında sürecek." dedi. Bunu nasıl tercüme edecekler? Artık Rabia yapamayacaksınız... Bir tık altında 3 parmak mı göstereceksiniz?"

Akşener’in konuşmasından iki gün önce ise, “İlişkilerde normalleşme” isteyen Türk heyeti ile Sisi heyeti, Ankara'da bir araya gelmişti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ