Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı kampanyaya ilişkin sosyal medya hesabından çok konuşulacak bir açıklamaya imza attı.

‘BEN DUAYLA KAMPANYAYA KATILMAYI DÜŞÜNÜYORUM’
Özdil, Cumhurbaşkanı Erdooğan'ın korona virüse ilişkin "Duayla atlatacağız" sözlerini hatırlatarak "Ben kampanyaya duayla katılmayı düşünüyorum..." dedi. Özdil'in paylaşımı kısa sürede çok sayıda beğeni ve yorum aldı.İşte Yılmaz Özdil'in o paylaşımı:

‘ASRIN LİDERİ ÖYLE DEDİ’
Asrın liderimiz “duayla atlatacağız” demişti, kiminin parası kiminin duası, ben kampanyaya duayla katılmayı düşünüyorum...”

SON DURUM
Öte yanda Sağlık Bakanlığı Türkiye’deki son corona virüsü vakalarını, yapılan test sayısını ve yaşanan can kaybını açıkladı. Sağlık Bakanlığı'nın güncel corona virüsü tablosuna göre Türkiye'deki vaka sayısı 13 bin 531'e yükseldi, virüs nedeniyle yaşanan can kaybı ise 214 oldu.

2.704 YENİ VAKA, TOPLAM VAKA SAYISI 13.531
Bakanlığın verilerine göre bugün 15 bin 422 test yapıldı. Yapılan testler sonucunda 2 bin 704 yeni vaka tespit edildi. Tespit edilen yeni vakalarla birlikte Türkiye’deki toplam vaka sayısı 13 bin 531’e yükselmiş oldu.

BUGÜN 46 CAN KAYBI, TOPLAM 241 CAN KAYBI
Bakanlık corona virüsü nedeniyle bugün 46 kişinin vefat ettiğini belirtirken toplamda 214 kişinin hayatını kaybettiğini ve 243 kişinin tedavi edilerek taburcu olduğunu belirtti.

YOĞUN BAKIMDA 847, 622 KİŞİ SOLUNUM CİHAZINDA
Bakanlığın açıkladığı verilere göre corona virüsü nedeniyle yoğun bakımda tedavi görenlerin sayısı 847 olurken 622 kişinin de entübe durumda olduğu ifade edildi. Bakanlık Türkiye’de toplam corona virüsü test sayısının da 92 bin 403 olduğunu açıkladı.

Kaynak: Sağlık Bakanlığı/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ