2521 izlenme 27 Ocak 2021
İYİ Parti lideri Meral Akşener, TBMM'ye verilen aranın ardından gerçekleşen ilk grup toplantısında konuştu. Akşener, kredi borçlarının ertelendiğine göre Erdoğan'ın piyasa şartlarını bildiğini, buna rağmen dükkanların kapanmadığından bahsettiğine dikkat çekti.

‘İŞLER YOLUNDA GİTMİYOR’
Akşener, "Ben şimdi doğal olarak, kendisine sormak istiyorum: Eğer işler yolundaysa, ve her şey de ortadaysa, kredi taksitlerini neden öteliyorsun?" şeklinde konuştu. Meral Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

SARAY’DA SEFA’
“Ak Parti iktidarı, sarayda sefaya dalıp, bu ucube sistemle birlikte bizi fakirliğe mahkum ederken, Polonya, kaynaklarını yüksek teknoloji üreten, dünyaya açılma potansiyeli olan işlere ayırdı.10 yıl önce aynı yerdeydik. Bugün bir Polonya vatandaşı, bir Türk vatandaşından iki kat zengin.”

‘ÜRETİM YAPMAK BU KADAR ZOR MU SAYIN ERDOĞAN’
“Sayın Erdoğan, kaynaklarımızı eşi dostu yandaşı zengin etmeye harcarken, Güney Kore, teknolojik gelişime ve eğitime kaynak ayırdı. Bugün bir Güney Kore vatandaşı, bir Türk vatandaşından 4 kat daha zengin. Ve ne kadar acıdır ki; Bu ülkelerin, ne Türkiye kadar geniş tarım alanları var,Ne de Türkiye kadar engin turizm kaynakları var. Bu ülkeler, doğal kaynak ve coğrafi konum açısından, Türkiye’ye göre dezavantajlı ülkeler. Şimdi bir kez daha soruyorum: Tükettiğinden daha fazlasını üreten bir Türkiye inşa etmek, bu kadar zor mu? Hayır.”

‘SORUNLARIMIZI ÇÖZECEK PLANLARIMIZ HAZIR’
“Sayın Erdoğan için imkansız olabilir ama, İYİ Parti iktidarında zengin, güçlü ve mutlu bir Türkiye’yi kurmak çok kolay. Çünkü onların hayallerinin bittiği yerde, İYİ Parti’nin gerçekleri başlar. Vizyonumuz belli, planlarımız hazır, milletimizin dertleri için çözümlerimiz hazır. Bizim yolumuz kalkınma yoludur. Bu yolun yokuşu, virajı yoktur. Bu yol, dosdoğru zenginliğe gider.”

‘ÖNCE MİLLET ÖNCE MEMLEKET’
“Ama bu yolun olmazsa olmaz bir şartı vardır. Her şeyden önce, doğru dürüst bir sistem ister. Dürüstlük ister. Liyakat ister. Hukuk ister.Adalet ister. Demokrasi ister. Bunları tesis edip, üzerine de aklı ve hakkı ilave ederseniz, milletimiz öyle kısa sürede refaha kavuşur ki, herkes şaşar kalır. İşte, bizim, İYİleştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’den kastımız budur. Sistem doğru olursa, doğru işlerse, “Önce millet, önce memleket” denirse, Türkiye gibi, her şeye sahip bir ülkeyi kim tutabilir’

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ