152649 izlenme 18 Şubat 2018
“OYUN İÇİNDE OYUN”

GÜN: CUMHURİYET BAYRAMI


TARİH: 29 Ekim 2014 Çarşamba Saat 20:50

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, "Peşmerge'nin Kobani'ye geçişine izin verdiği için Türkiye'ye çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Barzani’nin Kobani dediği, bugün AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “FIRAT’IN DOĞUSUNA NE PAHASINA OLURSA OLSUN HAREKAT YAPACAĞIZ” dediği KOBANİ!..

Yani?
Yani bugün Mehmetçiğin can pahasına harekat yaptığı Afrin’in doğusu ki Mehmetçik buraya da gidecek ama buraya teröristleri yerleştiren de biz gibi görünüyor!..

“BARZANİ ZAFER İLAN ETTİ”

Kürt Bölgesel Hükümetinin internet sitesinde yayımlanan açıklamaya göre Barzani, 4 ülkeden 42 Kürt partisinin temsilcilerini kabul etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Barzani, "Peşmerge'nin gidişinin Kobani için zaferler getirmesini diliyorum. Kürdistan bölgesinin, Kobani'ye askeri ve insani her türlü desteği devam edecek. Terör saldırılarının başladığı ilk günden itibaren Kürdistan Bölge Başkanlığı, ABD ve koalisyon güçleriyle temas halindeydi" ifadelerini kullandı.

“SURİYE KUZEYİNDE BARZANİ HEP DEVREDE”

Açıklamada, Suriye'nin kuzeyindeki kantonların ve Kürt bölgesinde ofis açmasına izin verilmesi için siyasi parti temsilcilerinin, Neçirvan Barzani'den talepte bulundukları kaydedildi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ