Ana Sayfa
09 Kasım 2018 ( 3283 izlenme )

Erdoğan 'BİZ KESMEDİK' dedi... 'ORMANDA İSYAN'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü için katıldığı toplantıda konuştu. Erdoğan konuşmasında AKP'nin uygulamalarıyla çelişen ifadeler kullandı. Erdoğan ‘Biz ağaç kesen iktidar olmadık, diken olduk’ iddiasında bulundu.

ERDOĞAN ‘BİZ AĞAÇ KESMEDİK’ DESE DE…

Birgün'de yer alan haberde, Erdoğan ‘Biz ağaç kesen iktidar olmadık’ ifadesini kullansa da AKP'nin yıllarca topluma 'mega projeler' diye sunduğu rant projelerinde milyonlarca ağaç kesildi. AKP'nin övgülerle topluma sunduğu 3. köprü projesi için dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Veysel Eroğlu, 381 bin 96 adet ağaç kesileceğini açıklamıştı.

‘KÖPRÜ İÇİN 381.096 AĞAÇ’

Eroğlu 2013 yılında CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar’ın soru önergesine verdiği yanıtta “3. köprü yapımı maksadıyla 381 bin 96 adet ağaç kesilecektir. 3. havaalanı yapımı maksadıyla 2 milyon 330 bin 12 ağaç kesilecektir" ifadelerini kullanmıştı.

‘YENİ HAVALİMANI İÇİN 657.950 AĞAÇ’

29 Ekim'de açılışı yapılan 3. Havalimanı hakkında 2013 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklanan Çevresel Etki Değerlendirme(ÇED) raporunda kesilecek ağaç sayısının 657 bin 950 adet olduğu açıklanmıştı. Yine rapora göre alandaki 1 milyon 855 bin 391 ağacın taşınabilecek durumda olduğu belirtilmişti.

AKP'nin mega projelerinin çevreye verdiği zarar sivil toplum kuruluşları ve demokratik kitle örgütleri tarafından tepki çekmiş, bu projelerin konusunda kapsamlı raporlar hazırlanmıştı.

ERDOĞAN: TÜRKİYE’DE EN GÜZEL YALANI SÖYLEYEN BAY KEMAL’

Öte yandan Erdoğan konuşmasında kendisiyle çelişen açıklamalarda bulunurken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için 'Yalan bunun zaten en büyük sermayesi, bunu da Türkiye’de yalanı en güzel söyleyen kim diye sorduklarında hiç düşünmeden cevap verin; Bay Kemal…' ifadelerini kullanması da dikkat çekti.

Kaynak: birgün

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ