1811 izlenme 27 Şubat 2021
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Çengelköy'de balıkçıya uğrayarak lagos balığı aldı.

LAGOS
Cumhurbaşkanı Erdoğan öğlen saatlerinde Üsküdar Kısıklı’daki konutundan çıkarak, Vahdettin Köşkü’ne geçti. Erdoğan Çengelköy’de bir balıkçıda durdu. Buradan daha önce de lagos balığı alan Erdoğan, yine aynı balıktan aldı. Erdoğan daha sonra Vahdettin Köşkü’ne geçti.

LAGOS’U SEVMİŞ
Balıkçı İbrahim Uzun ise, “Cumhurbaşkanımız yine uğradı. Balığı beğenmiş, yine aynı balıktan istedi, aynısından verdik. Yine aynı şekilde büyük balık vermiştik ona, aynı balığı, beyaz etli balığın çok hoşuna gittiğini söyledi, aynısını istedi” dedi.

LAGOS BALIĞI FAYDALARI NELERDİR
Yaygın olarak kullanılan diğer adı “lahos” olan lagos, deniz balıkları arasında akla ilk gelenlerdendir. Özellikle Akdeniz bölgesinde yaygın olan lagos balığı, Ege’ de de kendisini gösterir. Balığın insan sağlığına faydaları oldukça fazladır. Bu nedenle de belirli periyotlarda ve oranda tüketilmesi uzmanlar tarafından da tavsiye edilir. Elbette her ne kadar sağlık açısından faydalı olduğu biliniyor olsa da, kronik ya da kalıcı sağlık problemleri olanların doktorlarına danışarak tüketmeleri her zaman en doğru yöntemdir.

OMEGA 3 DEPOSU
Lagos balığını diğer balıklardan ayıran en belirgin özelliği saf beyaz ete sahip olması ve yağının az olmasıdır. Bu özellikleri sayesinde faydası daha da artmaktadır. Omega 3 bakımından son derece zengindir. Aynı zamanda çeşitli vitaminler de barındırır. Kalp damar hastalıklarının önüne geçilebilmesi için önemli besin kaynağı olarak bilinir. Barındırdığı mineraller ve vitaminler sayesinde, sağlığa olan faydaları azımsanmayacak kadar fazladır.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ