21125 izlenme 16 Mart 2018
ERDOĞAN ŞEHİT CENAZESİNDE… DİRSEĞİ NAAŞIN ÜZERİNDE…”

Afrin’de süren Zeytin Dalı harekatı sırasında tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlaması sonucu şehit düşen Piyade Teğmen Muhammet Kır, memleketi Erzurum’da toprağa verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzurum'da Afrin şehidi Muhammed Kır'ın cenaze töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında "Afrin savaşında Rabbim bizlere fethini yakın kılsın diyorum. Çünkü müjdesi var. İnşallah bu müjde de bize yaklaşıyor diye düşünüyorum" dedi.

Erdoğan’ın konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“MEHMETÇİK…”

Osmanlı, Muhammedi kullanmamış, olur ya ona uymayan bir şey yapabilir, inceltmiş, Mehemmed demiş, sonra Mehmet demiş, ordumuzun mensuplarına da küçük Muhammed adına Mehmetçik demiş. İslam dünyasında böyle başka asker yok.

“AFRİN SAVAŞINDA RABBİM FETHİNİ YAKIN KILSIN”

“Rabbim, rahmeti ile inşallah tecelli etsin. Bizlere de bu makamı inşallah lütfetsin diyorum. Tüm şehitlerimiz için ve şu anda terör mücadelesinde olsun, özellikle de Afrin savaşında Rabbim bizlere fethini yakın kılsın diyorum. Çünkü müjdesi var. İnşallah bu müjde de bize yaklaşıyor diye düşünüyorum.”

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şehit töreninde konuşurken bir elini şehidin naaşına dayaması tepki çekti.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ