8374 izlenme 03 Şubat 2021
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın atadığı rektör Melih Bulu’ya karşı Boğaziçili öğrencilerin tepkisi sürüyor. Yol TV'nin aktardığına göre; Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri eyleme rektörlük binası önünde devam etti.

KONGREDE HEDEF CHP VE BOĞAZİÇİ ÖĞRENCİLERİ OLDU
Öte yanda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Artvin, Bilecik, Çankırı, Gaziantep ve Iğdır 7. Olağan İl Kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. Konuşmasında Boğaziçi Üniversitesi’ne Prof. Dr Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasının ardından başlayan tartışmalara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

‘CHP YALAN, ÖĞRENCİLER TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ’
“CHP, 7/24 açık bir yalan partisine, başındaki zat da 7/24 yalan söyleyen bir adamcağıza dönüşmüştür. Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili yapmış olduğu açıklamalara baktığınız zaman terör örgütlerinin birer temsilcisi olanları bu ülkenin evlatları kendisinin de arkadaşları olarak tanımlıyor. Terör örgütlerinin üyesi olan bu gençleri biz ülkemizin gerçek manada milli ve manevi değerlere sahip gençleri olarak kabul etmiyoruz. Zira siz öğrenci misiniz yoksa siz rektörün odasını basmaya kalkışan, orayı işgale kalkışan terörist misiniz?”

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ