208 izlenme 11 Ağustos 2018
“Erdoğan'dan yurttaşa dolar esprisi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de halka yaptığı konuşmasında (Bir vatandaşın elindeki dolarları yere atması üzerine) "Türkiye'de baya dolar var he. Doları yere atıyorsun. Sahte mi, hakiki mi?" diye espri yaptı.

ERDOĞAN İLGİNÇ KONUŞTU'.. 'TAKMAYIN KAFAYA!..

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memleketi Rize'de halkla Karadeniz şivesiyle şakalaştı, ''Türkiye'de bayağı dolar var'' gibi esprilerle söze girerek kısa bir konuşma yaptı. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan hususlar şöyle;

‘HİÇ KAFAYA TAKMIYORUM’

"(ABD ile ilgili nidalar üzerine…) Hiç kafaya takmıyorum. ABD NATO müttefiği stratejik ortağı olan Türkiye'ye, 81 milyonluk Türkiye'ye sırtını dönüyorsa, kusura bakmasın ve bu Türkiye'yi bir tane papaza değişiyorsa, kusura bakmasın. Tehditle bizi bir yere çekmeye çalışan, kusura bakmasın. Türkiye'ye tehdit sökmez. Biz bir hukuk devletiyiz. Hukuk devleti olarak da hukukun dışına asla çıkmayız… Biz bu yolda emin adımlarla yürüyoruz.”

‘ONLARIN DOLARI VARSA BİZİM DE ALLAHIMIZ VAR’

“ Yeni bir Türkiye kuruyoruz. Bu bize nasip oldu. Tarih 24 Haziran'ı böyle yazacak. Onların doları varsa bizim de Allah'ımız var. ABD'den insansız hava aracı (İHA) istedik, vermediler; şimdi silahlı İHA üretiyoruz, kendi SİHA'mız var. Bütün sanayi sektörlerinde üreten bir Türkiye var. Daha çok üreteceğiz, daha çok kazanacağız, hiç endişe etmeyin. Sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, dış politikada çok daha iyi şeyler olacak, hiç merak etmeyin.”

Kaynak: Sputnik News/ Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ