21620 izlenme 24 Ağustos 2021
Oğuzhan Uğur'un, Afgan göçmenler ve Taliban gündemine dikkat çeken için hazırladığı yeni sezon fragmanı dikkat çekti.

‘HALİDİ TARİKATININ İSMAİLAĞA KOLU TEPKİLİ’
İsmailağa cemaatine mensup olduğu iddia edilen bir grup Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi'ne gelerek Uğur hakkında, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama' suçundan savcılığa şikayette bulunmuştu.

‘AFGANİSTAN GÖRÜNTÜLERİ İSLAM’DIR’
Grup adına açıklama yapan Hasret Yıldırım, Uğur'un İslami değerlere hakaret ettiğini iddia ederek, “Oğuzhan Uğur isimli sanatçı ve sosyal medya fenomeni, bir fragman üzerinden alenen ırkçılık ve nefret söylemiyle İslami kisveyle alay etmiştir. Bu şahıs, yaptığı açıklamada, ‘Ben bu fragmanda Afgan halkını ön plana çıkardım' diyerek özrünün üzerine daha büyük bir kabahat işlemiştir. Bu videoda konulan kıyafetler, şahısların duruşları tamamıyla İslam'ı temsil etmektedir" ifadelerini kullanmıştı.

SHOW TV DE HEDEF GÖSTERDİ
Show Tv Ana Haber, Oğuzhan Uğur'u, yeni sezon tanıtım videosu nedeniyle hedef gösterdi ve İslam'a hakaret ile suçladı. Kanal, haberin içeriğinde Atatürk'e ağır hakaretleri bulunan Hasret Yıldırım'ın sözlerine de yer verdi.

OĞUZHAN UĞUR DAVET ETTİ
Oğuzhan Uğur, kendisini savcılığa şikayet edenler için "Keşke bana konuk olsalar. Ne müthiş olmaz mı?" dedi. Uğur şikayet edenler arasında yer ve grup adına adliye önünde açıklama yapan Hasret Yıldırım, Oğuzhan Uğur kendisine attığı davet mesajlarını paylaşarak "Geleceğiz inşallah" dedi.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ