6283 izlenme 15 Ağustos 2021
Taliban, Afganistan’ın başkentin Kabil’de bulunan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın kontrolünü ele geçirdiğini açıkladı. NATO, Kabil Havalimanı'ndaki tüm ticari uçuşların askıya alındığını duyurdu.

‘KORKU FİLMİ DEĞİL’
Taliban'ın Kabil'e girmesinin ardından bölgeden yeni görüntüler de gelmeye başladı. Afganistan'da bağımsız film yönetmeni ve senarist Sahra Karimi, koştuğu anları sosyal medya hesabından paylaşarak, "Taliban şehre girdi, bizler kaçıyoruz. Herkes korkuyor. Bu, korku filminden bir kesit değil, Kabil'in gerçekliği" dedi.

‘HALK KAÇIYOR’
Taliban güçleri, Afganistan hükümetine karşı yürüttüğü çatışmalarda 34 kent merkezinden 31'ini ele geçirdi. Yeni hedef olarak Kabil'i belirleyen ve kente giren Taliban güçleri nedeniyle Kabil'den kaçış başladı. Afganistan'da bağımsız film yönetmeni ve senarist Sahra Karimi de sosyal medya hesabından kaçış görüntülerini paylaştı.

"HERKES BURADAN KAÇIYOR"
Sputnik Türkiye'nin haberine göre, Karimi paylaşımının üzerine, "Taliban şehre girdi, bizler kaçıyoruz. Herkes korkuyor. Bu, korku filminden bir kesit değil, Kabil'in gerçekliği. Geçen ay bu şehirde film festivali yaptık. Şimdi herkes buradan kaçıyor. Bunları görmek içimizi burkuyor. Dünya tüm bunlara seyirci kalıyor" notunu düştü.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ