17416 izlenme 05 Eylül 2021
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, geçtiğimiz gün partisinin İstanbul Sultanbeyli ilçe başkanlık binası açılışında konuştu. KPSS'de 59'uncu olmasına rağmen atanamayan bir genci sahneye çağıran Babacan, mikrofonu dertli gence bıraktı. İrfan ismindeki genç ise şöyle konuştu:

‘ÇALIŞTIM BAŞARDIM AMA ELEDİLER’
*Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Türkiye 59'uncusuyum ve atanamadım. Başka şeyler de yaşadım, bunları anlatmak istemiyorum bile. TÜBİTAK BİGG'ten elendiğimi, yüksek lisansa başvuru yaparken ALES puanım yüksek olmasına rağmen iyi bir üniversite bitiriyor olmama rağmen elendiğimi saymıyorum bile. Sırf bu sıkıntı için ‘KPSS'ye gireyim, 8283 lazımsa 85 alayın, 90 alayım, 100 alayım' dedim. Bunu da yaptım.”

‘DAHA NE YAPMAM LAZIM’
*Genel sıralamada Türkiye'de 2 bin 700'üncüyüm. Branşımda Türkiye 59'uncusuyum. 1999 yılından beri yapılan KPSS tarihinde bu puana atanamayan hiçbir bilgisayar öğretmeni yok. Biz 17. 18. yüzyılda sanayi devrimini kaçırdık.Bir sürü hatalar yapıldı eğitimde önceki yıllarda da. Şu an 21. yüzyılda bilişimin, teknolojinin ne kadar önemli olduğunu söylememe gerek bile yok. Dünyanın en büyük 10 şirketinden 8'i teknoloji firması. Daha ne kadar diyebiliriz?”

‘ELEYECEKSENİZ ELEYİN KORKMUYORUM’
*Ben çocuklara yazılım, teknoloji öğretmek istiyorum. Türkiye'de Mark Zuckerberg, Elon Musk yetiştirmek istiyorum. Neden bunun önüne geçiyorsunuz? Daha ne yapmam lazım? Beni ek atama gelirse mülakattan eleyeceksiniz de eleyin. Korkmuyorum. Korkmuyorum!”

“TÜRKİYE SENİNLE GURUR DUYUYOR” TEZAHÜRATLARI
Gencin konuşmasının ardından açılışta bulunan vatandaşlardan ‘Türkiye seninle gurur duyuyor' tezahüratları yükseldi.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ