15142 izlenme 28 Ekim 2018
AKP'li Muhsin Kızılkaya: "Benim için yaptıkları ekstra bir şey yok, Askerler ölmek için para alıyor" dedi.

Mersinli uzman çavuşlar, Tunceli’nin Nazımiye ilçesi kırsalında, operasyonda olan jandarma özel harekat timlerinin bulunduğu alanda etkili olan soğuk hava nedeniyle donma tehlikesi geçirip, kaldırıldıkları hastanede şehit olmuştu.

Bu üzücü olay Habertürk'te yayınlanan Didem Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programında konuşuldu.Balyoz mağduru Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz ile AKP 25. dönem Milletvekili Muhsin Kızılkaya'nın katıldığı programda, Kızılkaya'dan şok bir ifade geldi.

‘BENİM İÇİN EKSTRA BİR İYİLİK YAPMIYOR’

Askerlerimizin donarak şehit olmasının sebepleri tartışılırken Kızılkaya, "O insanların görevi, hayatını vermek, onun için maaş alıyorlar. Ekstra bana bir iyilik yapmıyor" dedi.

TUNCELİ’DE NE OLDU?


İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Tunceli ilinin Nazımiye ilçesi Sarıbudak mahallesi kırsalında bugün saat 18.30 sıralarında olumsuz hava şartları nedeniyle 2 askerimiz donarak şehit oldu.

Tunceli’nin Nazımiye ilçesi Sarıbudak Mahallesi bölgesinde sürdürülen terör operasyonlarından çok üzücü bir olay yaşandı. İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada iki askerimizin donarak şehit olduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

‘TAHLİYE SÜRÜYOR’

“Tunceli’nin Nazımiye ilçesi Sarıbudak Mahallesi bölgesinde, 22 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 06.00’dan itibaren başlanılan “Şehit J.Asb.Çvş. Mehmet Yılmaz Operasyonu” kapsamında 2 JÖH Timi, 26 Ekim 2018 Cuma günü saat 18.30 sıralarında, Tunceli 2’nci JÖH, Tb.K.lığı unsurlarınca icra edilen K/G faaliyeti esnasında, hava şartlarının yağışlı ve soğuk olması nedeniyle 2 personel donarak (hipotermi) şehit olmuştur. Şehit personelin tahliye işlemleri planlanmaktadır.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ