11746 izlenme 22 Şubat 2018
İNCE: “AKP+MHP+YSK İTTİFAKI BU”

İNCE: %3 ALSA DAHİ BARAJI AŞIYOR, BU NE İŞ?


CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Aksaray'da katıldığı açılış töreninde AKP-MHP ittifak haberlerine ilişkin son dakika önemli açıklamalarda bulundu.

"ÜÇLÜ İTTİFAK"

"Önümüzde bir ittifak var. Bu ittifak ikili bir ittifak değil, üçlü bir ittifak. AKP, MHP ve YSK. Er meydanlarında kaçanların ittifakı bu" diyen İnce, "Biz milletle ittifak kuracağız" ifadelerini kullandı.

AK Parti ve MHP’nin ittifak yapmasına da değinen İnce;

"%3'LE BİLE BARAJI AŞACAKLAR"

 ”Bugünlerde bir ittifak almış başını gidiyor. Bu ittifak ne? AKP, MHP, YSK ittifakı; üçü bir araya gelmiş, 26 maddelik bir kanun. Bakın neler düşünülüyor anlatayım: Bir parti yüzde 9.5 oy aldığında baraja takılıyor mu, takılmıyor? Yüzde 10’un altında oy alırsa baraja takılıyor. Şimdi aldıkları kanunda yüzde 3 oy alsa baraja takılmıyor” diye konuştu.

İnce burada yaptığı açıklamada AKP ile MHP arasındaki seçim ittifakını değerlendirdi. İnce;

“AKP+MHP+YSK İTTİFAKI BU”

“Önümüzde bir ittifak var. Bu ittifak ikili bir ittifak değil, üçlü bir ittifak. AKP, MHP ve YSK. Er meydanlarında kaçanların ittifakı bu. Yüzde 10 barajını ittifakla geçmek isteyenlerin ittifakı bu. Yüzde 9.5 alan baraja takılacak, yüzde 3 alan ittifakla barajı geçecek. Burada ‘Afrin’e en önde ben giderim’ diyenler seçimde er meydanından kaçıyor.”

“BİZ MİLLETLE İTTİFAK YAPACAĞIZ”

‘Buradan nasıl çıkacağız?’ derseniz, milletin ittifakıyla çıkacağız. Biz milletle ittifak kuracağız. Şereflikoçhisar’daki çiftçi ile Giresun’daki fındık üreticisi ile Diyarbakır’daki karpuz üreticisi ile Muğla’daki emekliyle, Ankara’daki işsizle, milletle ittifakla kuracağız. Öyle çıkacağız bu işin içinden. 

Bugün ittifak kuranların derdi Türkiye değil, Türkiye’nin bekası da değil. Bunların derdi, ‘Sen beni Meclis’e sok, ben de seni başkan yapayım.’ Erdoğan’la Bahçeli arasındaki durum bu” dedi.

Kaynak: DHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ