40776 izlenme 23 Aralık 2019
Ankara Ticaret Odası eski Başkanı Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş hakkında ortaya attığı rüşvet iftirasını çürüterek, "Mansur Yavaş'ın arkadaşları benden 25 milyonu kendileri için değil, yapacağımı söylediğim okul için istediler" dedi.

RÜŞVET İSTEMEDİLER, OKUL YARDIMI BU

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş hakkında rüşvet iftirasını ortaya atan Ankara Ticaret Odası Eski Başkanı Sinan Aygün, kendi iddiasını çürüttü. Aygün, düzenlediği basın toplantısında kendisinden istenen 25 milyon liranın rüşvet olmadığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

‘OKUL YAPACAKTIM’
"Mansur Yavaş'ın arkadaşları benden 25 milyonu kendileri için değil, yapacağımı söylediğim okul için istediler"

MANSUR YAVAŞ YANIT VERDİ: ‘İŞTE BÖYLE YALAN ÇÖKER’
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise Sinan Aygün’ün sözlerini sosyal medya hesabından şu mesajla paylaştı: “Hakikat, yalana, iftiraya ve harama işte böyle diz çöktürür... Doğrular ise sadece Hakkın önünde eğilirler...”

NE OLMUŞTU

Ankara Ticaret Odası eski Başkanı ve CHP’li eski vekil Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ve CHP'li üç belediye meclis üyesi hakkında, TOGO Kuleleri olarak adlandırılan inşaatın 16 Aralık'ta mühürlenmesinin ardından suç duyurusunda bulunmuş ve bazı iddialar ortaya atmıştı.

Sinan Aygün; Mansur Yavaş ve ekibinin, TMMOB lehine çıkan mahkeme kararını bir üst mahkemeye taşımak karşılığında kendisinden 25 milyon TL rüşvet istediğini, bu parayı vermeyince inşaatının kaçak muamelesi gördüğünü öne sürmüştü.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ