Ana Sayfa
21 Aralık 2017 ( 26045 izlenme )

İSRAİL LEHİNE OY VERENLER BAKIN KİMLERMİŞ...

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağını açıklamasının ardından bugün Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda bu kararı oyladı.


 BM, ABD'nin kararına karşı tasarıyı kabul etti. Trump'ın tehditlerine rağmen 128 evet oyuyla ABD'nin Kudüs kararı aleyhine karar çıktı. 

BM’de yapılan oylamada ABD’nin kararına karşı tasarı kabul edildi. Oylamada 128 evet, 9 ret ve 35 çekimser oy kullanıldı. 

İSRAİL İÇİN OY VEREN ÜLKELER

ABD ve İsrail haricinde ret oyu veren ülkeler Palau, Guatemala, Togo, Nauru, Honduras, Marshall Adaları ve Mikronezya oldu.

ÇEKİMSER KALAN ÜLKELER

Çekimser oy kullanan ülkeler arasında ise Çekya, Kanada, Arjantin, Fiji, Güney Sudan, Romanya, Polonya, Uganda, Panama, Filipinler, Meksika ve Macaristan yer aldı.

ABBAS: FİLİSTİN İÇİN ZAFER

Kritik oylamanın ardından Filistin lideri Mahmud Abbas bir açıklama yaptı. Abbas’ın sözcüsü, “BM oylaması Filistin için bir zafer” dedi. Abbas’ın sözcüsü Nebil Ebu Rdainah, “Birleşmiş Milletler ve diğer bütün uluslararası forumlarda bu işgale karşı mücadelemize devam edeceğiz ve Filistin devletini Doğu Kudüs’ü başkentimiz ilan ederek kuracağız” dedi.
Oylamada ülkelerin tercihleri dikkat çekti.
Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ