Ana Sayfa
17 Ocak 2018 ( 12053 izlenme )

İYİ PARTİ'NİN AFRİN ÇIKIŞI ANKARA'YA BOMBA DÜŞTÜ!..

İYİ PARTİ: SAVAŞ HAREKATI İÇ POLİTİKAYA ALET EDİLMEZ


İYİ PARTİ: DAVULLA ZURNAYLA HABER VERİP HAREKAT YAPILMAZ

İYİ PARTİ: ESAD'LA ANLAŞMADAN SAVAŞ KALKMAK AĞIR RİSK

İYİ Parti Genel Sekreteri Çıray, Afrin operasyonuna ilişkin, "İYİ Parti, beka sorunu yaratabilecek Afrin savaş senaryolarına tamamen karşıdır" dedi.

İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, "Tek adam rejimini kalıcı kılmaktan başka hiçbir amaca hizmet etmeyecek ve beka sorunu yaratabilecek Afrin savaş senaryolarına tamamen karşı" olduklarını söyledi.

Çıray, AKP'nin dış politika fiyaskosunun, güdümlü Suriye politikalarında zirve yaptığını, Türk milletine çok ağır can ve mal kaybına neden olduğunu ileri sürdü.

Çıray, Erdoğan'ın Afrin meselesini iç politikaya alet ettiğini, seçim süreçlerinde kendi hedeflerine ulaşmak için kullanmak niyetinde olduğuna dikkati çekerek;

“DIŞ POLİTİKA İÇ POLİTİKAYA ALET EDİLMEZ”

"Dış politikanın Sayın Erdoğan tarafından şehitler vermemiz pahasına tekrar seçilmek için kullanılması yerli ve milli sıfatları ile kamufle edilemez." görüşünü ileri sürdü.

Çıray şöyle devam etti:

“PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ASIL VARLIĞI FIRAT’IN DOĞUSUNDA”

“PKK'nın yerleştiği IrakSuriye sınırımız toplam 911 kilometre. Bu 911 kilometre cephe boyunca aynı anda harekat yaparak sınırın güneyindeki terör hedeflerini komple yok mu edeceksiniz. Yoksa PKK'nın ağırlık merkezini mi yok edeceğiz? Eğer PKK'nın ağırlık merkezini yok edecekseniz bu Fırat'ın doğusu değil mi? Yoksa Afrin, Türk milletinin dikkatlerini Fırat'ın doğusundan uzaklaştırmak için oynanan kanlı bir oyun mu?" sorularını yöneltti.

Çıray, İYİ Parti'nin, "tek adam rejimini kalıcı kılmaktan başka hiçbir maksada hizmet etmeyecek ve beka sorunu yaratabilecek Afrin savaş senaryolarına tamamen karşı" olduğunu ifade ederek;

“SAVAŞ HAREKATI GÜNLER ÖNCE İLAN EDİLİR Mİ”


"Çünkü Suriye'ye girmek demek, ABD, Rusya, İsrail ve İran'a Türkiye'nin daha da zayıflamasına yol açacak teşebbüslerde bulunma fırsatı sunmak demektir. Üstelik bir savaş operasyonunun günler öncesinden ilan edildiği nerede duyulmuş? Sayın Erdoğan'ın Afrin operasyonunu adeta bir halkla ilişkiler çalışmasına dönüştürmesinin bedelini Allah korusun daha çok Mehmetçik canlarıyla ödeyebilir." diye konuştu.

“ABD BU TAVRINDAN VAZGEÇMELİDİR”

ABD'nin, müttefiklikle uzaktan yakından ilgisi olmayan politikalarından vazgeçmesi gerektiğini dile getiren Çıray, sadece Afrin'de değil tüm Suriye sınırında PYD/YPG'yi silahlandırarak sınır birlikleri oluşturmaktan derhal vazgeçmesi gerektiğini belirtti.

“ESAD’LA İTTİFAK KURMADAN SURİYE’YE HAREKAT OLMAZ”

Çıray, elini ikinci defa Türkiye'ye uzatan Esad ile doğrudan görüşmelere başlanılması isteyerek, "Esad ile barış yaparak PYD/YPG ile mücadeleyi tüm sınır boyunca Şam ile birlikte yapmalıyız. Türkiye'deki sığınmacıların güvenlik içinde geri dönmelerini sağlamalıyız." dedi.

Milli dava için bu ülkede herkesin şehit olacağını dile getiren Aytun Çıray, ancak birilerinin iktidarını idame ettirmek için çocuklarını şehit vermenin, cinayetlere sessiz kalmak anlamına geleceğini savundu. 

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ