Ana Sayfa
26 Ekim 2018 ( 2708 izlenme )

'KAMUOYUNA ÇAĞRI'

Cumhuriyet gazetesi yönetimi tarafından halkımıza yapılan duyuru şöyle:

‘AÇIK YÜREKLE ÇAĞRI’

Cumhuriyet, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilke ve devrimlerini koruma, yaşatma ve yükseltmekle yükümlüdür. Bu sorumluluğu bağımsız olarak sürdürmek için yurttaşlarımızı tıpkı Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda uygulanan bir toplu imeceye, halkın öz gücüne yaslanan yeniden bir Kuvayı Milliye hareketine çağırıyor. Bu içten, açık yürekli çağrımızdır...

REHBERİMİZ CUMHURİYET DEĞERLERİMİZDİR

Bu ülkenin aydınlık insanları biliyor ki: Elinizde tuttuğunuz Cumhuriyet gazetesinin bir patronu yok. Hiç kimseden, hiçbir kurumdan buyruk ve emir almaz. Cumhuriyet’in tek yol göstericisi Türkiye Cumhuriyeti’nin varlık temelini oluşturan aydınlanma ilkeleridir.

IŞIĞIMIZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR

Bağımsızlık savaşımız; Anadolu’nun bozkır ve dağlarını aşan katır, deve, kağnı kolları ile cepheye erzak ve cephane taşıyan kadınlarımızın özverileri, yurt toprağını kan gülleriyle bezemiş erkeklerimizin canları üzerinde yükselmiştir. Kurtuluş ordumuz; çorap, kösele, çarık, yular, kundura, patiska; elinde avucunda ne varsa veren bir yüce gönüllü halkın ordusudur. O halkın önderi; “Ordu yok, diyenlere, yapılır; para yok diyenlere, bulunur; düşman çok diyenlere, yenilir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’tür.

KATKINIZ ÖNEMLİDİR

Elinizdeki gazete de, Atatürk’ün adını verdiği Cumhuriyet’tir. Cumhuriyet Vakfı’na yapacağınız her bağış, destek, katkı; 1923 devriminin yaktığı uygarlık ateşinin sönmemesi için tutuşan bir kav olacaktır. Her bağış; gazetemizin daha içerikli çıkmasını, Anadolu’ya yayılmasını, dünyadaki gelişmeleri daha iyi izlemenizi, sanal yayıncılıkta güncel gelişmeleri yakalamanızı, gençliğe daha çok ulaşmasını sağlayacaktır.

İÇTEN VE AÇIK YÜREKLE ÇAĞRIMIZDIR


Bu kampanya; CUMOK ( Cumhuriyet Okurları), Atatürk devrimlerine inanmış Atatürkçü Düşünce Derneği, kadın kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin çağrısıdır. Bu tüm halkımıza “son kale”nin korunması için önemli, içten ve açık yürekli bir çağrıdır. Bu çağrıya Atatürkçü sivil toplum örgütleri, kuruluşlar destek vereceklerini Cumhuriyet Vakfı’na bildirmişlerdir.

OKURLARIMIZIN DİKKATİNE

Vakıf senedimize göre, CUMOK’ların çağrısıyla başlayan kampanyayla bağış almaya sadece vakfımız yetkilidir. Bağışlarınızı “26 Ekim26 Kasım 2018” tarihleri arasında bir ay süresince gazetemizden veya www.cumhuriyetvakfi.org.tr web sitesinde duyurulan Cumhuriyet Vakfı Türkiye İş Bankası hesap numaralarına yapabilirsiniz.

TL Iban numarası:
TR67 0006 4000 0011 3980 0074 52
USD Iban numarası:
TR69 0006 4000 0021 3980 0112 91
Euro Iban numarası:
TR28 0006 4000 0021 3980 0118 35

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ