7647 izlenme 21 Mayıs 2020
İYİ Parti’nin 19 Mayıs için hazırladığı reklam filmini Kanal D ve CNN Türk yayınlamadı. Öte yanda Ana Haber’de istifa eden Buket Aydın’ın yerine göreve başlayan Deniz Bayramoğlu’nun 19 Mayıs’ta bir paylaşımında, “Bir enkazdan bir devlet ve ulus inşa eden büyük devrimci... Sana minnettarız” notunun yer aldığı gönderim çok konuşuldu.

’19 MAYIS ATATÜRK’

İYİ Parti, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla TV'lerde yayınlanmak üzere bir reklam filmi hazırlattı. 30 saniyelik filmde, Bandırma vapuru, güvertesinde Atatürk ve Atatürk'ün “Türk medeniyeti atinin ufkundan yeni bir güneş gibi doğacaktır” sözleri yer aldı. Reklam filmi, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in “Hüznümüzde bir, sevincimiz de bir. Dünümüz de bir, yarınımız da bir. Birlikte atıyor yüreklerimiz. Çünkü aynı gemideyiz” sözleriyle sona erdi. İYUİ Parti'den yapılan açıklama şöyle;

'HUKUK BÜROSU AYKIRI GÖRMÜŞ'

"-Bütün kanallardan teklif istedik. Cuma günü fiyatlarını gönderdiler biz onayladık. Pazartesi günü 'yayınlayamacağız' dediler. 'Niye?' dedik. Hukuk birimimizden geçmedi dediler.-Diğer 12 ulusal kanalın hukuk birimizden geçen bir reklam filmi burdan neden geçmedi anlamış değiliz.... "

'NEDEN RAHATSIZ OLDUNUZ'
"Burdan Yıldırım Demirören'e soruyorum;İçinde Bandırma vapuru, Atatürk ve sonunda genel başkanımızın birlik ve beraberlik mesajı var. ‘Aynı gemideyiz' sözü de Cumhurbaşkanının sıkça kullandığı kelimedir.Bu reklam filminin niçin rahatsız olundu? Atatürk'ten mi, Bandırma vapurundan mı, Karadeniz'den mi, birlik ve beraberlik çağrısından mı? Siz hangi kayığa bindiniz de aynı gemide olmaktan rahatsız oldunuz?"

KANAL D CNNTÜRK YAYINLAMADI
İYİ Parti'nin filmi Kanal D ile CNN Türk'te yayınlanmadı. Aynı kutlama filmi NTV, Star, FOX TV, Show TV, Habertürk, Beyaz TV, Ülke TV, KRT, Halk TV, Tele-1, Cem TV ve TV 100'de yayımlandı.

KANAL’D DE ATATÜRK MESAJLARI
Kanal D Ana Haber’de istifa eden Buket Aydın’ın yerine göreve başlayan Deniz Bayramoğlu’nun 19 Mayıs’ta bir paylaşımında, “Bir enkazdan bir devlet ve ulus inşa eden büyük devrimci... Sana minnettarız” notunun yer aldığı gönderim çok konuşuldu.

PEŞ PEŞE ATATÜRK MESAJLARI
Kanal D Ana Haber Bülteni’nde Buket Aydın’ın istifa etmesinin ardından göreve getirilen Deniz Bayramoğlu, sosyal medya hesabından dikkat çekici bir paylaşımda daha bulundu. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla sosyal medya hesabından Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını paylaşan gazeteci Deniz Bayramoğlu, mesajında;

‘SANA MİNNETTARIZ’
“Mareşaller içinde bir Mareşal... Yüzyılda bir gelen bir siyasi deha... Bir enkazdan bir devlet ve ulus inşa eden büyük devrimci... Sana minnettarız. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!” sözlerine yer verdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ