568 izlenme 23 Mart 2021
Merkez Bankası Başkanı’nın gece yarısı kararıyla görevden alınmasının ardından dolar zirve yaptı ekonomi sarsıldı. Sosyal medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomi ve faize ilişkin eski açıklamaları gündeme geldi.

‘BANA YETKİ VERİN GERİSİNE KARIŞMAYIN’

Erdoğan 24 Haziran seçimlerinden 5 gün önce, "Bu kur filan, bunların hiçbirisi bizim geleceğimizi belirleyen şeyler değil. Bizim geleceğimizi, biz belirleyeceğiz. 24'ünde siz bu kardeşinize yetkiyi verin, ondan sonra bu faizle şunla bunla nasıl uğraşılır göreceksiniz." demişti.

‘EKONOMİNİN SORUMLUSU BENİM’

Türkiye’nin ekonomisinden kendisinin sorumlu olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklamada ise "Türkiye’nin ekonomisinin sorumlusu benim ben. Şu anda devletin başında kim var Recep Tayyip Erdoğan." ifadelerini kullanmıştı.

NELER YAŞANIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla, gece yarısı Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal görevden alınmıştı. Kararın ardından Türk lirası yaklaşık yüzde 12 değer kaybederken, dolar/TL 8,50 bandını test etti. Borsa İstanbul ise haftaya yüzde 6,6 düşüşle başladı. sarsılmasının ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomiye dair eski açıklamaları gündeme geldi.

Kaynak:Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ