2240 izlenme 02 Nisan 2021
Yurt gezileri kapsamında Konya'ya giden İYİ Parti lideri Meral Akşener'e esnaf derdini anlattı. Bir kozmetik dükkanı sahibi "Her yerden sıkıştırılmış durumdayız. Haklarımızı almaktan vazgeçtik, sadece üstümüze bu kadar yük bindirmesinler istiyoruz. Ne yapalım nasıl geçinelim? Nereye sığınalım?" dedi.

‘SİFTAH YOK’
Yurt gezileri kapsamında Konya'ya giden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Akşehir ilçesinde bir oyuncak dükkanına girip esnafın derdini dinledi. Öğlen vakti olmasına rağmen siftah yapmadığını söyleyen esnaf, “Sıkıntılı durumdayız. Kirası olanlar, işçi masrafı olanlar ve ev geçindirmeye çalışan arkadaşlarımız çok zor durumdalar. Dükkanın kira olmaması ve benim öğretmen emeklisi olmamdan dolayı biz bir şekilde idare edebiliyoruz. Sizin gelip esnafı dinlemenizden gayet memnunuz. Esnafların sorunlarını dile getirdiğiniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir kozmetik dükkanı sahibi esnaf ise Akşener’e umut olduğunu söyleyerek dertlerini anlattı:

‘İKİ ÜNİVERSİTE VAR AMA İŞ YOK’
“2002’de üniversite mezunu oldum. 2002’den beri KPSS mağduruyum. Kendi işletmemi açtım şimdi de kira, Bağkur, vergi mağduruyum. Eşim EYT mağduru. Her yerden sıkıştırılmış durumdayız. Haklarımızı almaktan vazgeçtik, sadece üstümüze bu kadar yük bindirmesinler istiyoruz. Ne yapalım nasıl geçinelim? Nereye sığınalım? Fikirlerimizi söylersek başımıza bir şey gelirse diye korkuyoruz. Önümüzü görmek mümkün değil. Bir de hafta sonu yine kapandık. Benim sattığım ürünleri satan zincir mağazalar ise açık. İşletme ve muhasebe olmak üzere iki üniversite mezunuyum, okudum iş bulamadım.

‘AKP’Lİ OLMADAĞIM İÇİN İŞ BULAMADIM’

“ İki tane çocuk yetiştirdim yurtdışında yaşamak istiyorlar. Onlarda eğitim mağdurları, bir umut istiyorlar. Ben çocuklarımın geleceği için yaşıyorum. Hem anneyim, hem EYT hem KPSS hem vergi hem de kira mağduruyum şimdi birde pandemi mağduru olduk. Yıllarca MHP’ye oy verdiğim AKP’li olmadığım için iş bulamadım, şimdi de MHP’li olmadığım için iş bulamıyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ