Ana Sayfa
11 Şubat 2018 ( 25540 izlenme )

BEYAZ SARAY'DAN SON DAKİKA... BOZDAĞBAHÇELİ DUMAN!..

BEYAZ SARAY: STRATEJİK ORTAĞIZ

BOZDAĞ: TÜRKİYE’YE GELMEYİN!


BAHÇELİ: ABD DÜŞMAN

CUMHURBAŞKANLIĞI: ABD UZUN VADELİ STRATEJİK ORTAĞIMIZ


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile Amerikan Ulusal Güvenlik Danışmanı Herbert Raymond McMaster arasında gerçekleşen görüşmeye ilişkin Beyaz Saray'dan da bir açıklama geldi.

"STRATEJİK ORTAK"

Açıklamada, terörle mücadeleyi genişletecek yöntem arayışlarının ele alındığı belirtildi.Açıklamaya göre görüşmede, Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasında uzun süredir devam eden stratejik ortaklığa vurgu yapıldı.

Beyaz Saray'ın açıklamasında, Kalın ve McMaster'ın, iki ülke ilişkilerini etkileyen konuları ayrıntısıyla ele aldığı belirtildi. "Her türlü terörizme karşı ortak mücadeleyi genişletmenin yolları arandı" denildi.

BOZDAĞ: TÜRKİYE’YE GELMEYİN!


Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ABD yönetimine tepki göstererek "Türkiye'yi iknaya gelmeyin. Gidin eğittiğiniz donattığınız silah verdiğiniz lojistik destek sağladığınız terör örgütleri ile ilgilenin onlara verdiğinizi silahları toplayın bir daha vermeyin, 'Türkiye'ye karşı terörist eylem yapmayın' deyin." şeklinde konuştu.

Bugün yatığı açıklamada Bahçeli;

“ABD DÜŞMANLIĞA GİDİYOR”


“Eğer haine kahraman diyorlarsa bu ABD ile müttefiklik nasıl sürdürülecektir? ABD ile temas kesilirse, siyaset yerine silah konuşursa, eller tetiklere giderse olacakları hesap edip sonuçlarını düşünen var mıdır? Nedir bu çektiklerimiz? ABD özel kuvvetlerinin teröristlerle nöbet tutmaları rezilliktir. 

Bu durum açık çatışmaya doğru gitmektedir. ABD, PYD’nin yanında yer almıştır. FETÖ başaramayınca diğer terör örgütleriyle buluşmuştur. ABD yanlıştan dönmez ise duruşunun tanımı düşmanlık olarak anılacaktır.”

CUMHURBAŞKANLIĞI: ABD İLE UZUN VADELİ STRATEJİK ORTAKLIK TEYİT EDİLDİ

Öte yandan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral H.R. McMaster ile görüşmüş ve “Görüşmede, Türkiye ve ABD’nin uzun vadeli stratejik ortaklık ilişkileri teyit edilmiştir” açıklaması yapılmıştı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ