798 izlenme 24 Aralık 2019
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, katıldığı canlı yayından hakkında yapılan suç duyurusuna ilişkin açıklamalarda bulundu. İddialara konu olan yapıya iznin Melih Gökçek döneminde verildiğini hatırlatan Yavaş, Gökçek'in Savcılık'a hesap vereceğini ifade etti.

BUNUN ARKASINDA İKİ KİŞİ VAR: ‘BU KARARI ALAN GÖKÇEK VE YÖNETİMİ’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Halk TV'de İrfan Değirmenci'nin sorularını yanıtladı. Sinan Aygün'ün, hakkında suç duyurusunda bulunmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Mansur Yavaş, "Bunun arkasında iki kişi var. Biri bu kararları alan belediye yönetimi ve başkanı, o da savcılığa bunların hesabını verecek yakında" ifadelerini kullandı. Başkan Yavaş'ın konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

‘HUKUK NE DİYORSA O’

"Ankaralının parası harcanırken daha ucuza daha kaliteli yapılması için açık ihalenin çok daha fazla faydasını görmeye başladık. Artık böyle talimat verme, eski alışkanlıklar yok bu belediyede. Bu belediyede artık hukuk ne diyorsa, kentin yararına ne gerekiyorsa o yapılıyor."

‘MAHKEME KARARINI GİZLEDİLER,HEPSİNİNAVUKATI AYNI’

“Burası iki ayrı parçayken birleştirilmiş. Yetmemiş, Avukat, iki ayda yüzde 30 olan inşat seviyesi yangından mal kaçırır gibi yani yıkılmasın diye yüzde 60‘a çıkarmışlar. Kazanılmış hak olsun. Avukata bakıyorsunuz hem belediyenin, hem şirketin hem de Sinan Aygün'ün avukatı. Bütün bunlar olurken kendi şirketleri için temyiz edin diyorlar. Biz bunları yapmayacağız. En son verilen mahkeme kararı, ruhsatın verilme kararıdır. Neden mühürleyemedik çünkü mahkeme kararı bizden gizlenmiş. Bu tamamen hukuksuz yangından mal kaçırır gibi bu şekilde devam edeceklerini sanıyorlar"

"ALLAH AYAKLARINA DOLADI"
"Sadece rant için 35 oda ve fazla kat yapmak için şehrin belediye başkanını kalkıp haksız para almak, 3 kuruş için hayatında hiç haram para almamış bir insanı bu şekilde nasıl karalarsınız? Allah ayaklarına dolaştırdı"

"MELİH GÖKÇEK HESAP VERECEK"
"Bu olayın arkasında AKP ve MHP durmuyor. İYİ Parti ve CHP zaten bizim arkamızda ve destekliyor. Bu olayın arkasında iki kişi var Ankara’da hesap vermesi gereken. Birisi bu kararları alan belediye yönetimi ve başkanı. O da yakında savcılığa gidecek"

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ