9400 izlenme 20 Eylül 2021
Ekonomide tablonun her geçen daha da kötüye gitmesinin değerlendirildiği sırada Mehmet Metiner'in yaptığı matematik hesabı sosyal medyanın da gündemine oturdu.

AKIL ALMAZ HESAPLAR
Türkiye’de durmadan artan enflasyon, yoksulluk ve pahalılığın konuşulduğu programda “Fahiş fiyatların sorumlusu kim” sorusu tartışıldı. Mehmet Metiner, Cem Küçük gibi iktidara çok yakın isimlerin soruya kaçak yanıtlar vermesi tepkilere neden oldu.

METİNER; ‘500 BİN DÜŞ, 2.5 MİLYON, 5’LE ÇARP’
AKP’ye yakınlığı ile bilinen Cem Küçük ile birlikte Habertürk ekranlarındaki Enine Boyuna programına konuk olan Mehmet Metiner’den dikkat çeken bir matematik hesabı geldi. AKP'li Mehmet Metiner'in "2.5 milyon ile 5'i çarptığınız zaman 7.5 milyon insanı işsiz bırakmış oluyorsunuz." sözleri gündeme oturdu.

BAHÇELİ’NİN HESABI UNUTULMADI
Metiner'in sözleri sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin MHP'nin 40. Kuruluş yıldönümünde yaptığı enteresan hesabı akıllara geldi. Bahçeli'nin sarf ettiği, "2009'u yazarken iki sıfır var. Dokuzun yanındaki sıfırı sildiniz. Kaldı 9. 2 'nin sonunda yine bir 0 var. Onu da sil kaldı 2. Toplayın ne yapar:11. 2009'un içindeki iki sıfırı da sildiniz. Ne kaldı?40 yapar. Ve MHP'nin 40.yılı.. " ifadeleri uzun süre gündemde yer almıştı.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ