2469 izlenme 17 Mart 2018
Muharrem İnce: İnek ithal, saman ithal, ayran nasıl milli oluyor?

Uğur Dündar'ın sunduğu Halk Arenası'na konuk olan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce , şeker fabrikaları üzerinden özelleştirmeleri eleştirdi. 

İnce, "Buğdayı, fındığı, samanı, eti ithal ediyoruz. Meydanlara çıkıyor, 'ayran milli içkidir' diyor. Yahu inek ithal, saman ithal ayran nasıl milli oluyor?" dedi.

CUMHURİYET İLAÇ YAPTI, ONLAR ZEHİR YAPIYOR

Cumhuriyet dönemiyle karşılaştırmalar yapan İnce, “Türkiye’de cumhuriyeti kuranlar çocuklarımıza ilaçlı su yapmak için o fabrikaları kurdular. Şimdi ülkeyi yönetenler çocuklarımıza nişasta bazlı şeker yedirmek için uğraşıyorlar. Biri bu milletin çocuklarına ilaç yaptı, birileri de bu milletin çocuklarına zehir yapıyor” diye sordu

Türkiye’nin rehine durumunda olduğunu ifade eden İnce;

"DÜŞTÜĞÜMÜZ DURUMA BAKIN"

 “AKP il kongrelerinde kavga ettiği ülkelerle sonra masaya oturup onlarla tıpış tıpış alışveriş yapıyoruz ne yazık ki. Türkiye dışarıdan zeytinyağı alacak bir ülke mi? Zeytinimiz mi yok bizim. Düştüğümüz duruma bakın. Buğday, fındık, saman, et. "

HER ŞEY İTHAL, NASIL MİLLİ OLUYOR

"Sonra meydanlara çıkıyor, ‘ayran milli içkidir’ diyor. Yahu inek ithal, saman ithal ayran nasıl milli oluyor?"

ŞEKER'İN YÖNETİCİLERİNİN ŞEKERLE ALAKASI YOK

" Daha da ilginci Türk Şeker var. Dünyada 14. sırada. Bu KİT’in yöneticileri Atatürk Dil Tarih Yüksek Kurumu üyesi, tarımla alakası yok. Artvin valisi, tarımla alakası yok, Başbakanlık müsteşar yardımcısı. TürkŞeker’in yönetim kurulu üyeleri bunlar. Şekerle tek ilgileri, çay içerken kullanmaları” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ